IŞİDın Elindeki En Küçük Rehine: 8 Aylık Ela

Musul Başkonsolosluğunu basan IŞİDin kaçırdığı en küçük rehinenin, konsolosluk memuru E.E.nin 8 aylık kızı Ela olduğu ortaya çıktı.

Abone olbanner90
Dünya 12.06.2014, 19:21 12.06.2014, 19:21
409
IŞİDın Elindeki En Küçük Rehine: 8 Aylık Ela
Irakta Türkiyenin Musul Başkonsolosluğunu basan Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanlarının kaçırdığı 49 Türk arasındaki en küçük rehinenin, konsolosluk memuru E.E.nin 8 aylık kızı Ela olduğu ortaya çıktı.IŞİD 49 KİŞİYİ REHİN ALDI

Bir süredir Musul bölgesindeki baskınlarını arttıran IŞİD militanları, valiliğinin bulunduğu binayı bombaladıktan sonra Türkiyenin Musul Başkonsolosluğuna yöneldi. Militanlar, binayı bombalamakla tehdit etmesinin ardından ise aralarında Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz, 30 özel harekat polisi ve 18 çalışan ile ailesinin de bulunduğu 49 kişiyi rehin aldı.

ÖNCE KUŞATILDI, SONRA BASILDI

Türk vatandaşları henüz bilinmeyen bir yere götürülürken, konsolosluk görevlilerinin aileleriyle gerek telefon, gerekse de sosyal paylaşım sitesi üzerinden yaptıkları görüşmelerde, baskının ayrıntıları da ortaya çıktı.

Buna göre geçen cuma gününden itibaren IŞİD militanlarının Musula doğru yöneldi. Konsolosluk çevresi salı akşamından itibaren kuşatılmaya başlandı. Çarşamba günü ise baskın gerçekleşti. Aynı gün saat 12.00den itibaren konsolosluk çalışanlarıyla yakınlarının irtibatı kesildi.8 AYLIK ELA DA MİLİTANLARIN ELİNDE

IŞİD militanlarının elindeki 49 kişi arasında konsolosluk memuru E.E.yle birlikte eşi S.E. ve 8 aylık kızları Ela da bulunuyor. Yaklaşık 8 yıldır Musulda görev yapan E.E.nin, burada da küçük bir düğün yaptığı ve yine çocuğunun doğumunun ardından burada yaşadığı belirlendi.

1 YAŞINA GİRMEMİŞ BEBEK DE VAR

IŞİD militanlarının en küçük esirlerinden birisi olan Elanın, yanı sıra bir ay önce burada göreve başlayan konsolosluk memurelerinden H.Y.nin 1 yaşına girmemiş bebeğinin de yine ailesiyle birlikte gözaltında olduğu ortaya çıktı.

KONSOLOSLUK İÇİNDE KENDİNE BİR HAYAT KURMUŞLAR

Konsolosluk çalışanlarının binayı çevreleyen yüksek duvar içerisinde kendilerine çocuklarıyla bir hayat kurdukları, ancak özellikle özel harekat polislerinin zaman zaman Erbildeki alışveriş merkezlerine gittikleri de öğrenildi.

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?