KARDEŞ KENT OBERHAUSEN’DAN BÜYÜKŞEHİR’E ZİYARET

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin resmi davetlisi olarak kentimize gelen, Almanya’da bulunan kardeş kentimiz Oberhausen Belediye Başkanı Klaus Wehling, beraberinde Belediye Meclis Üyesi ve Başkan Vekili Steffi Opoitz, Belediye Meclis Üyeleri Karl Heinz Emmerich, Hans Jurgen ve Yusuf Karaçelik ile Özel Kalem Müdürü Desbina Kallinikidou, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan’ı makamında ziyaret etti.

Abone olbanner90
Dünya 28.09.2013, 16:30 28.09.2013, 16:30
250
KARDEŞ KENT OBERHAUSEN’DAN BÜYÜKŞEHİR’E ZİYARET
 2004 yılında yapılan kardeş şehir anlaşmasıyla, Oberhausen ile Mersin’in kardeş şehir olduğunu söyleyen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, “İki şehir arasında, başta öğrenciler olmak üzere kültür, sanat ve diğer konularda kardeş şehir ilişkilerini çok iyi bir şekilde sürdürüyoruz.” dedi.

   Kardeş şehir ilişkilerinin, iki ülkenin ve kardeş olan iki şehrin birbirlerini tanımasında çok önemli olduğunu belirten Başkan Macit Özcan, “Sayın başkanla 2004 yılından beri tanışıyoruz. Çok iyi arkadaşlığımız ve dostluğumuz var. Önümüzdeki süreçte ikimizin de yerel seçimleri var. Bizim 2014 Mart ayında, sizin de Mayıs ayında seçimleriniz var. Makamlar gelip geçidir. Belediye Başkanlığı görevinden sonra da dostluğumuzun devam etmesini temenni ediyorum. Kendisine ve heyetine tekrar hoş geldiniz diyorum.”dedi.

    Başkan Macit Özcan’ın misafirperverliğinden çok memnun olduklarını söyleyen Oberhausen Belediye Başkanı Klaus Wehling, “Sayın başkanın dediği gibi, 2004’de kardeş şehir ilişkilerimiz başladı. 2004 yılında kendisinde bulduğumuz sıcaklığı, şu an yine aynı şekilde hissediyoruz. O günden bu yana her şey çok güzel gelişti. Bu gelişimizde şehrin her yerini gezemedik ama çok açık anlaşılıyor ki Mersin, son bir kaç yılda çok değişmiş ve gelişmiş. Mersini daha çok görmek istiyoruz. Mersinle kardeş şehir olmaktan çok onur duyuyorum. Şehirlerimiz arasındaki anlaşma, bizim için çok önemli. Ama daha da önemlisi kişiler arasındaki ilişkilerdir. Biz şu an kendimizi gerçek dost ve arkadaş olarak hissediyoruz.”dedi.

   Daha sonra Başkan Macit Özcan, 15 yıllık görev süresi boyunca hayata geçirmiş olduğu projeleri slayt eşliğinde konuklara sundu. Başkan Klaus Wehling, Başkan Macit Özcan’ın yapmış olduğu projeleri takdir ettiğini belirterek, “Ben sayın başkanın kentte başarılı projelere imza attığını biliyordum, ama bu kadar kısa bir süre içerisinde, bu kadar çok hizmeti hayata geçireceğini hayal etmemiştim. Ben, özellikle çöp depolama ve katı atık projesi ile ilgili projede sayın başkanla birlikte çalışmak isterim” dedi.

    Konuşmaların ardında karşılıklı hediye verildi ve hatıra fotoğrafı çekildi.

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?