banner107

Papa Franciscus Katolik Kilisesi'ndeki ayine başladı.

Papa Franciscus, Şişli'deki Saint Esprit (Kutsal Ruh) Katolik Kilisesi'ndeki ayine başladı.

Abone olbanner90
Dünya 29.11.2014, 17:36 29.11.2014, 17:36
226
Papa Franciscus Katolik Kilisesi'ndeki ayine başladı.

İstanbul'da Papa'nın temsilcisi olarak bulunan Hillereau tarafından mimar Gaspard Fossati'ye yaptırılmıştır. İnşaatına 1845'te başlanmış, 1846'da ibadete açılmıştır
Meydana gelen depremlerden ötürü zarar gören kilise 1865'te tadilat görmüştür. Katedralin cephesi Notre Dame de Sion Fransız Lisesi tarafından kapatılmış durumdadır. Monsenyör Hillereau tarafından kilise inşa ettirilirken, aynı zamanda rahibelerin ve Saint Esprit inananlarının defni için bir yer altı mezarlığı da hazırlanmıştır. 1927'ye kadar defin işlemi devam eden yeraltı mezarlığında, Mızıka-yı Hümâyun'un kurucusu Giuseppe Donizetti'nin, kilisenin kurucusu Hillereau'nun ve başkalarının mezarları bulunmaktadır.

Papa Francesco, İstanbul temasları kapsamında Harbiye’deki Saint Esprit Kilisesi’ne geldi. Papa buradaki ayinine iştirak ediyor. Papa'yı kilise temsilcileri karşıladı.

Çevrede toplanan yerli ve yabancı vatandaşlar Papa Francesco’ye yoğun ilgi gösterdi. Aracından inan Papa, vatandaşların bu sevgisini karşılıksız bırakmadı ve onları ellerini kaldırarak selamladı. Papa alınan sıkı güvenlik önlemleri altında kiliseye giriş yaptı. İstanbul polisi hem yerden hem de havadan güvenliği elden bırakmadı; Papa'nın her hareketini adım adım takip etti. 
Kaynak: Vadi Sağdıç
Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109