‘Türkiye ve Rusya ittifak kurmalı'

Suriyeli uzman Hasan el Huri, Rossiya-1 kanalında katıldığı canlı yayın programında ABD'nin Rusya ve Türkiye'yi kafa kafaya getirmek istediğini belirterek, Moskova ve Ankara'yı ittifak kurmaya davet etti.

Abone olbanner90
Dünya 08.02.2016, 03:06 08.02.2016, 04:07
45
‘Türkiye ve Rusya ittifak kurmalı'

 Rossiya-1 televizyonunda Suriye'de olası Rusya ve Türkiye ihtilafı konusunun tartışıldığı Vladimir Solovyov ile Pazar Akşamı programına katılan Hasan el Huri "Rusya ve Türkiye sadece birer müttefik değil, aynı zamanda stratejik anlamda da müttefik olmalı" dedi.

Hasan el Nuri ayrıca "Türkiye'nin Rus uçağını düşürmesine kısasla karşılık vermesi gerektiğini düşünüyorsanız, bu yapıldı, hem de ciddi anlamda. Türkler Rus savaş uçağını düşürerek pilotu öldürdüyse, Rusya da Türkiye'nin desteklediği yüzlerce militanı öldürdü. ABD'nin Türkiye ve Rusya'yı kafa kafaya getirmeye çalıştığı apaçık ortada. Washington'un planlarına engel olmak için Rusya ve Türkiye barışmak için görüşmeli ve ittifak kurmalı. Uçağın düşürülmesine kadar iki ülke arasında hiç bir görüş ayrılığı yoktu. Aklıselim düşünmek gerekiyor. Türkiye ile düşmanlık neye yarar?" ifadelerini kullandı.


 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?