ATATÜRK KONULU ŞİİR YARIŞMASI SONUÇLANDI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile kısa adı MEŞYAD olan Mersin Şairler ve Yazarlar Derneği tarafından ortaklaşa Türkiye çapında düzenlenen ‘Atatürk Konulu Şiir Yarışması’ sonuçlandı.

Abone olbanner90
Eğitim 21.11.2014, 19:16 21.11.2014, 19:16
273
ATATÜRK KONULU ŞİİR YARIŞMASI SONUÇLANDI
  Seçici kurul üyeliklerinde Abidin Güneyli, Nafiz Nayır, Atifet Gezek, Harun Özmen, Çınar Arıkan ve Aşkın Günay’ın yer aldığı yarışmaya, 139 şiir katıldı. Her şiirin, objektif olma adına belli bir rumuzla adlandırıldığı yarışmada, şiirler 100 üzerinden değerlendirildi. Yarışma sonunda puan durumuna göre sıralanan şiirler en yüksekten başlayarak ilk üç şiir ve sonraki 10 şiir başarı ödülü ve daha sonraki 37 şiir de yayınlanmaya değer şiir olarak alındı.

     Yapılan değerlendirmede birinciliği Üç Nokta rumuzlu şiiri ile Yasin Semiz, ikinciliği Silifke’m rumuzlu şiiri ile Nihat Malkoç, üçüncülüğü Güleban rumuzlu şiiri ile İbrahim Şaşma kazandı. Yarışmada mansiyon ödülü alan şiirler ise sırasıyla Güleban rumuzlu şiiri ile İbrahim Şaşma, Silifke’m rumuzlu şiiri ile Nihat Malkoç, Çırak rumuzlu şiiri ile Feyzullah Seçkin, Çırak rumuzlu şiiri ile Ümit Çalışıcı, Mustafa’m rumuzlu şiiri ile Salih Erdem, Direnişçi rumuzlu şiiri ile Kutlay Toker, Çığlık rumuzlu şiiri ile Seyfi Zeyrek, Mazgana rumuzlu şiiri ile Murat Arıcı, Ters Mızrap rumuzlu şiiri ile Ahmet Şenel ve Akıncı rumuzlu şiiri ile Ömrüye Karataş oldu. 

Kaynak: Vadi Sağdıç
Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner110
banner108
banner109