banner107

Eğitim Denetmenleri Yarıyıl Grup Toplantısını Yaptı

EĞİTİM DENETMENLERİ YARIYIL GRUP TOPLANTISINI YAPTI - Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Denetmeleri Başkanları, Yıl Ortası Grup Toplantısını yaptı.

Abone olbanner90
Eğitim 28.01.2014, 21:15 28.01.2014, 21:15
257
Eğitim Denetmenleri Yarıyıl Grup Toplantısını Yaptı
Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Denetmeleri Başkanları, Yıl Ortası Grup Toplantısını yaptı.

Suphi Öner Öğretmenevi Anamur Salonunda yapılan toplantıya, Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül başkanlık ederken, toplantıya İl Eğitim Denetmenleri Başkanı Metin Öztürk ve eğitim denetmenleri katıldı. Burada konuşan Müdür Gül, ihale aşamasında olan okullar, yurtlar ve dersliklere ilişkin bilgiler verirken, diğer yürütülen ve tamamlanan projelere ilişkin de açıklamalarda bulundu. Sorunlara yönelik çözüm önerilerini okuyan Gül, okul koçluğunu desteklediklerini kaydederek, "İlimizde eğitimin geliştirilmesi kapsamında okul yöneticilerine seminer verilecek. İl eğitim denetmenlerinden okullardaki başarı düşüşlerini analiz ederek sebepleri ve çözüm yollarına yönelik değerlendirmelerini almak istiyoruz" dedi.

İl Eğitim Denetmenleri Başkanı Öztürk ise "122 kurumda 2 bin 662 öğretmene denetim, 412 kuruluşa ise rehberlik yapıldı. Gruplarca ilk ve ortaöğretimi terk konusu ile eğitim koçluğu çalışması yürütülmektedir. Bu çalışmalar sene sonunda değerlendirilecektir. İnceleme soruşturmalarda gecikmeye mahal verilmemelidir. Geçen yıl denetlenmeyen kurumlara denetimlerde öncelik verilecektir" diye konuştu.

Konuşmaların ardından bu yıl emekli olan İl Eğitim Denetmeni Yunus Bağcıya plaket sunan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül, "Bugüne kadar yapmış olduğu hizmetlerden ötürü Sayın Bağcıya teşekkür ediyorum. Sonraki yaşamında kendisine mutluluk ve sağlık diliyorum" diye konuştu. - MERSİN

Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109