Eğitim-Senden Oturma Eylemi

EĞİTİM-SENDEN OTURMA EYLEMİ - Mersin’de Eğitim-Sen üyeleri, Eğitim-Sen ve bağlı olduğu KESK’e yönelik soruşturma, sürgün ve görevden alma girişimlerin son dönemde arttığı gerekçesiyle oturma eylemi yaptı.

Abone olbanner90
Eğitim 10.05.2014, 21:24 10.05.2014, 21:24
239
Eğitim-Senden Oturma Eylemi
Eğitim-Sen Mersin Şubesi üyeleri, öğle saatinde İstiklal Caddesi üzerindeki Özgür Çocuk Parkında toplandılar. Burada sloganlar atarak sendika üyelerine yönelik baskıları protesto eden grup, sürgün, soruşturma ve ceza uygulamalarının bir an önce sona ermesini istediler.

Eğitim-Sen Mersin Şube Başkanı Sinan Muşlu, grup adına yaptığı konuşmada, son dönemde Eğitim-Sen ve bağlı olduğu KESK üyelerinin idari soruşturmalara ve baskılara maruz kaldıklarını söyledi. KESKin, bu ülkenin demokrasi mücadelesinde, emekçilerin hak kazanımlarında, özgürlükler ve barış mücadelesinde önemli katkılar sunan, önemli bedeller ödeyen bir örgütlenme olduğunu belirten Muşlu, uygulanan baskı politikalarından hükümeti sorumlu tuttu. Muşlu, "Eğitim-Senin ve KESKin böylesi bir misyonu karşısında mevcut iktidarın ve iktidara bağlı organların üyelerimizi idari soruşturmalar kıskacına almaları asla kabullenilemez. Konfederasyonumuza bağlı Eğitim-Senin üyelerinin karşı karşıya kaldığı gözaltı, tutuklama, idari soruşturmalar, sürgünlerin sayısı son dönemlerde daha da artmaya başlamıştır. Ancak ne Eğitim-Sen ne de KESK bu tür yönelimler karşısında geri adım atabilecek, yılacak bir örgüt değildir" dedi.

Özellikle son dönemlerde uyarı ve kınama cezalarının yanı sıra kademe ilerlemesinin durdurulması, hatta devlet memurluğundan uzaklaştırma cezaları verilmeye başlandığını öne süren Muşlu, "Üstelik görev yeri değişikliği kararı verilen arkadaşlarımız var. Bunları protesto ettiğimizi, bu idari soruşturmaların, sürgün ve cezaya dair kararların biran önce durdurulmasını ve bu uygulamalara son verilmesini talep ediyoruz. Eğer bu adımlar, Eğitim-Sen ve KESKe bağlı arkadaşlarımızın geri adım atacağını, yılacağını, mücadelesinden geri duracağını hesaplayarak atılan adımlarsa bu beyhude bir çabadır. Buradan tekrar ilan ediyoruz ki, KESK, Eğitim-Sen ve diğer iş kollarındaki üye arkadaşlarımız asla bu baskı, sürgün ve ceza politikalarından yılmayacak, geri adım atmayacak, mücadelesini daha da yükseltecektir" diye konuştu.

Eğitim-Sen üyeleri daha sonra idari soruşturmaların son bulması, verilen cezaların geri alınması ve sürgün politikalarının durdurulması için 5 dakikalık sembolik oturma eylemi yaptılar. - MERSİN

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
 
Bu Haberle İlgili Yorumlar
  • Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
    Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın formunu kullanabilirsiniz.
Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın:
Ad Soyad:
Email:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Sondakika.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
if (getCookie("yorumbilgi") != null) { var yrs; yrs= getCookie("yorumbilgi"); yrs= yrs.split("#"); document.getElementById(adSoyad).value = yrs[0]; document.getElementById(email).value = yrs[1]; }
Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?