banner107

Mersinde branş öğretmenleri Eylemde

Mersinde branş öğretmenleri, bir araya gelerek eylem yaptılar.

Abone olbanner90
Eğitim 09.11.2014, 13:47 09.11.2014, 13:47
534
Mersinde branş öğretmenleri Eylemde
      Mersinde   branş öğretmenleri, bir araya gelerek eylem yaptılar.    "Bu 40 bin atama ve adaletsizliğe branş öğretmenlerinin dur deyişidir. Bu bir yoklamadır.
     Bu yoklama memleketin her köşesinde ataması yapılmayan öğretmenlerimizin gözyaşıdır, çığlığıdır. Bu çığlığa kulak verin. Çünkü bu çığlık memlekete sevdalı, bu memleketin geleceğini inşa etmek için canla başla çalışan, kaderine küstürülmüş ataması yapılmayan öğretmenlerin feryadıdır" dedi.
Öğretmenler yerlere attıkları okudukları kitapları daha sonra da okumaları için milletvekillerine göndereceklerini söylediler.

  Eğitim Sen Mersin Şubesi, 2015 bütçesinde eğitime daha fazla pay ayrılması ve eğitim emekçilerinin ekonomik kayıplarının karşılanması talebiyle ülke çapında imza kampanyası başlattıklarını açıkladı.

 Eğitim Sen Mersin Şubesi, 2015 yılı bütçesine ilişkin şube binasında bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda açıklamalarda bulunan Eğitim Sen Mersin Şube Başkanı Sinan Muşlu, 2015 bütçe görüşmelerinin 3 Kasım'da görüşülmeye başlandığını anımsatarak, işçi ve emekçilerden toplanan vergilerle oluşan bütçenin çok azının emekçilere geri döndüğünü kaydetti. Geçmişte Başbakan ve Milli Eğitim Bakanı'nın eğitim emekçileri için söylediği "Çok maaş alıyorlar" ifadelerine değinen Muşlu, böyle bir bilgiye dayalı söylemlerde bulunmalarının mesleki itibarsızlaştırmanın geldiği son noktayı görmek açısından önemli olduğunu ifade etti.

2015 bütçesinden eğitime daha fazla pay ayrılması ve eğitim emekçilerinin ekonomik kayıplarının karşılanması için ülke çapında imza kampanyası başlattıklarını açıklayan Muşlu, Mersin'de de bu kampanyaya tüm güçleri ile katılacaklarını aktardı.  Toplanacak imzaları 21 Kasım tarihinde Ankara'da Meclis önünde yapılacak basın açıklaması ile yetkililere ileteceklerini anlatan Muşlu, başlattıkları imza kampanyasına her kesimin destek vermesi gerektiği talebinde bulundu.

Kaynak: Vadi Sağdıç
Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109