Mersin'de Öğrencilerine Açılan Soruşturmalara Tepki

Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi, rektörlüğü işgal ettikleri gerekçesiyle 121 öğrenciye soruşturma açılmasına tepki gösterdi.

Abone olbanner90
Eğitim 01.03.2014, 15:10 01.03.2014, 15:10
374
Mersin'de Öğrencilerine Açılan Soruşturmalara Tepki

Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi, trafik kazasında hayatını kaybeden arkadaşları için yaptıkları protestoda rektörlüğü işgal ettikleri gerekçesiyle 121 öğrenciye soruşturma açılmasına tepki gösterdi.

Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi, Rektörlüğü işgal ettikleri iddiasıyla Mersin Üniversitesi tarafından hakkında soruşturma açılan 121 öğrenciye açılan soruşturmaları protesto etmek amacıyla Mersin Üniversitesinin girişinde basın açıklaması yaptı. Öğrencilerin de destek verdiği eylemde Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi adına açıklamayı okuyan Derneğin Yönetim Kurulu Üyesi Efe Engin, öğrencilere açılan soruşturmaları kınadıklarını ve her zaman öğrencilerin yanında olduklarını belirtti. Baskı ve cezaları doğru bulmadıklarını anlatan Engin, "Geleceğimiz olan öğrencilerimize sahip çıkıyoruz. Mersin Cemevi olarak diyoruz ki, daha fazla can incinmeden eğitim hakkının önündeki engel kaldırılmalıdır. Öğrencilerimizin öğrenim haklarına kavuşmalarını Mersin Üniversitesi yönetiminden talep ediyoruz. Çürümüş diş gibi dokundukça ağrıyan bir eğitim sistemine hayır diyoruz." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)