banner107

Öğrencilere eğitime önem veriyoruz

Mersin- Mersin Vartolular Kültür ve Dayanışma Derneği, 17.Geleneksel dayanışma yemeği düzenledi. Geceye Mersin Milletvekilleri Ertuğrul Kürkçü, Aytuğ Atıcı, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan ve Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir ile çok sayıda kişi katıldı.

Abone olbanner90
Eğitim 21.01.2014, 18:31 21.01.2014, 18:31
280
Öğrencilere eğitime önem veriyoruz

Mersin Vartolular Kültür ve Dayanışma Derneği, öğrencilere burs vermek amacıyla bir restaurant’ta 17.Geleneksel Dayanışma yemeği gecesi düzenledi. Geceye Mersin Milletvekilleri Ertuğrul Kürkçü, Aytuğ Atıcı, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Akdeniz Belediye Başkanı M.Fazıl Türk, Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir, Varto Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Ekin Dikmen ile çok sayıda kişi katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Mersin Vartolular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Soydan, tüm konuklara geldikleri için teşekkür ettiklerini belirterek, Vartolular olarak her yıl dayanışma gecesi düzenlediklerini kaydetti. Amaçlarının Mersin’deki Vartolular arasında kaynaşmayı sağlamak ve Mersin’in sorunlarına çözüm konusunda güç katmak olduğunu ifade eden Soydan, bu etkinlikte toplanılacak olan parayı öğrencilere burs olarak vereceklerini söyledi. Eğitime çok önem verdiklerini dile getiren Soydan,” her yıl belli bir sayıda öğrencilerimize burs veriyoruz. Bu yıl 18 öğrencimize burs verdik amacımız daha çok öğrenciye burs vermek” dedi.

Konuşmalarının ardından canlı müzik eşliğinde çekilen halaylarla etkinlik son buldu.

 

Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109