Öğretmenden 6 Yaşındaki Öğrenciye Dayak İddiası

- Mersinde ilkokul 1inci sınıf öğrencisi 6 yaşındaki Suzan Yaren B.nin, Sınıf Öğretmeni Meral A. tarafından dövüldüğü iddia edildi.

Abone olbanner90
Eğitim 14.01.2014, 22:07 14.01.2014, 22:07
287
Öğretmenden 6 Yaşındaki Öğrenciye Dayak İddiası
Mersinde ilkokul 1inci sınıf öğrencisi 6 yaşındaki Suzan Yaren B.nin, Sınıf Öğretmeni Meral A. tarafından dövüldüğü iddia edildi. Olay, merkez Toroslar İlçesindeki Abdullah Günaydın İlkokulunda meydana geldi. İddiaya göre, 1-C sınıfı öğrencisi Suzan Yaren B., tartıştığı sınıf arkadaşına pis diye bağırdı. Bunun üzerine öğretmenleri Meral Altay, Suzan Yaren B.yi saçından tutarak tokatladı. Bir lokantada garson olarak çalışan baba 31 yaşındaki İbrahim B., kızının ağlayarak eve geldiğinde yüzünde kızarıklar olduğunu fark edince ne olduğunu sordu. Küçük kızın öğretmeninin kendini dövdüğünü söylemesi üzerine baba kızını, hastaneye götürerek dayak raporu alıp öğretmen hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Baba Suzan Yaren B., "Kızım eve geldiğinde yüzü kızarmıştı, sorduğumda öğretmenin saçlarını tutarak tokat attığını söyledi. Bunun üzerine hastaneye giderek rapor aldık. Raporda da belirtildiği gibi sol yanağında 4-5 santim uzunluğunda kızarıklık mevcuttu. Ben okul idarecileriyle görüştüm. Ancak onlar olayı ört pas etmeye çalıştılar. Böyle bir şeyin söz konusu olmadığını, çocukların kendi aralarında kavga ettiklerini söylediler. Fakat bunu gören, bilen kişiler var. Biz hem savcılığa hem de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne şikayette bulunduk" dedi.

ÖĞRETMEN, ÖĞRENCİLERİ SÜREKLİ DÖVÜYOR

Ev kadını anne 29 yaşındaki Anne Özlem B. ise kızının eve ağlayarak geldiğini kaydederek, "Ne olduğunu sorduğumuzda kızımın suratını gösterip öğretmeninin bu hale getirdiğini söyledim. Sonra onların yanında öğretmenini telefonla aradım. Hocam siz mi yaptınız? dedim. O da bana evet dedi. Neden yaptınız? dediğimde, kendisine terbiyesizlik yaptığını, o yüzden dövdüğünü söyledi. Ne olursa olsun 6 yaşındaki bir çocuk bu şekilde dövülmez. Biz bunu kabul etmiyoruz. Aynı öğretmenin kızımı ve diğer çocukları sürekli dövdüğünü biliyorum. Daha önce de kendisini uyarmıştım. Bir eğitimci böyle yapmamalı" diye konuştu.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İNCELEME BAŞLATTI

Suzan Yaren B.yi dövdüğü iddia edilen öğretmen Meral A. ise konun yargıya intikal ettiğini, devlet memuru olduğu için açıklama yapamayacağını söyledi. Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de olayla ilgili olarak inceleme başlattıklarını açıkladı.

Yorumlar (0)