Tarsusta Son 10 Yılda 675 Yeni Derslik Yapıldı

Tarsus Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, ilçede son 10 yıl içerisinde 675 adet derslik yapıldığını söyledi.

Abone olbanner90
Eğitim 01.02.2014, 10:39 01.02.2014, 10:39
987
Tarsusta Son 10 Yılda 675 Yeni Derslik Yapıldı
Tarsus Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, ilçede son 10 yıl içerisinde 675 adet derslik yapıldığını söyledi.

Demir, Milli Eğitim Şube müdürleri Fatih Türkmen, Selahattin Aktaş, Cumali Yılmaz ve Mustafa Kabul ile Bolatlı köyü Kardeş Langen ilk ve orta okulunun yeni 2 katlık ek binasının tamamlanması nedeniyle okul Müdürü İsmail Türkmeni ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti.

Demir, ziyaret sırasında AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tarsusta 162 okul bulunduğunu belirterek, son bir yıl içinde Sesim Sarpkaya Fen Lisesi yeni bina, Özbek köyü ek bina, Bolatlı köyü Kardeş Langen ilk ve orta okulu 2 kat ek bina, Çukurova Sanayi Ortaokulu yeni bina, Yenice Özel Eğitim Uygulama Okulu, Hadiye Kuradacı Bilim ve Sanat Merkezi, Çakırlı İlkokulu ve Tarsus Ortaokulunda toplam 94 derslik kazandırıldığını ifade etti.

Demir, "Son 10 yılda Tarsusta yapılan toplam derslik sayısı 675tir. Okullarımızda görev yapan öğretmen sayımız 3 bin 120 ve öğrenci sayımız ise yaklaşık 74 bin dolayındadır" dedi.

Tarsusta eğitimde kalite ve başarı çıtasının yükseltilmesi için var güçleriyle çalıştıklarını ve her zaman daha iyiye ulaşmayı hedeflediklerini ifade eden Demir, şöyle konuştu:

"Bir ülkenin kalkınmasının temeli bilindiği gibi eğitimden geçmektedir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın tüm teknolojik ve fiziki anlamda en uygun koşullarda, sevgi ve hoşgörü dolu bir ortamda, özgüvenli, katılımcı ve kendi kararlarını verebilen bireyler olarak yetişmeleri için hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz. Çocuklarımızın geleceğe yön verecek güçte bireyler olarak sosyal ve kültürel yaşamda yer alabilmelerini iyi bir eğitimle gerçekleştirebileceklerini biliyoruz. Kültürel birikim ve bilgiyi yerli yerinde kullanma becerisi sistemli bir eğitimle mümkündür. Yeni teknoloji ve öğretim programlarıyla öğrencilerimize en iyi eğitimi vermeye çalışıyoruz." - Mersin

Yorumlar (0)