Yıldırımhanlı 2 Öğrenci Anafenin Sınavında 500 Tam Puan Aldı

Mersinde Fem-Anafen Dershaneleri tarafından düzenlenen ve 50 bin öğrencinin katıldığı ‘Başarı Tespit Sınavı’nda Yıldırımhan Ali Yükselgüngör Ortaokulunun 2 öğrencisi tüm soruları doğru cevaplandırdı.

Abone olbanner90
Eğitim 21.01.2014, 18:02 21.01.2014, 18:02
235
Yıldırımhanlı 2 Öğrenci Anafenin Sınavında 500 Tam Puan Aldı
Mersinde Fem-Anafen Dershaneleri tarafından düzenlenen ve 50 bin öğrencinin katıldığı ‘Başarı Tespit Sınavı’nda Yıldırımhan Ali Yükselgüngör Ortaokulunun 2 öğrencisi tüm soruları doğru cevaplandırdı. Aynı sınavda 3 öğrenci ise sadece bir yanlış yaptı.

Okul Müdürü Ahmet Özel, Anafen Dershaneleri tarafından yapılan sınavda 6. sınıf öğrencilerinden Hilal Yıldız ile 7. sınıf öğrencilerinden Rana Cimşir’in tüm soruları doğru yaparak 500 tam puan aldığını belirtti. Aynı sınavda 5. sınıf öğrencilerinden Beyza Yücel, 6. sınıf öğrencilerinden Beyzanur Coşkun ve Sude Gülünde bir yanlış yaparak dereceye giren isimlerden olduğunu ifade eden Özel, öğrencilerinin bu başarı ile hem ailelerine hem de okullarına mutluluk yaşattığını kaydetti. Okullarının Mersinde yıllardır başarılarıyla marka haline geldiğini vurgulayan Özel, "Öğretmen ve idareci kadrosu, kaliteye endeksli sistem ile okul-öğrenci-aile diyalogu bu başarıyı getirdi." dedi.

Öğrencilerden Rana Cimşir ise sınavda başarılı olmasının en önemli nedeninin planlı çalışmak, dershane ve okul öğretmenlerinin takibine uymaktan geçtiğini kaydetti.
Yorumlar (0)