banner107

Hollandalılar Boykotu Türk Etiketi ile Deliyor

Hollanda’daki sebze üreticilerinin Rusya’nın getirdiği ambargoyu, Türkiye üzerinden sahte etiketle yaptıkları ihracatla aşmaya çalıştıklarından bahsedilmektedir.

Abone olbanner90
Ekonomi 14.10.2014, 20:28 14.10.2014, 20:28
292
Hollandalılar Boykotu Türk Etiketi ile Deliyor
 Haberin devamında ise Hollandalı üreticilerin domates ve biber başta olmak üzere Hollanda’da üretilmiş sebzelerin etiketsiz kasalarla Türkiye’ye gönderildiği ve akabinde “Türk Malı” etiketi vurulup Rusya’ya ihraç edildiği iddia edilmektedir.

Söz konusu haberde,  araştırılmadan asılsız ve gerçek dışı iddialara yer verildiğinden dolayı,  konuyla ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılması zorunluluğu doğmuştur.

İhracatçılarımızın ülkemiz ihracatını ve dolayısı ile kendi pazarlarını baltalayacak böyle bir hususta asla aracı olmayacakları ve hali hazırda zaten yaş meyve sebze sektöründe en çok ihracat yaptığımız Rusya pazarında bindikleri dalı kesme eğiliminde olamayacakları aşikardır. Aynı zamanda söz konusu iddia gerek Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü, gerekse  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı mevzuatları açısından mümkün değildir. Kamuoyuna duyurulur.

Ali Kavak

Türkiye Sektör Kurulu Başkanı

Kaynak: Vadi Sağdıç
Yorumlar (0)