banner107

MERSİN EKONOMİ PLATFORMU SAGDUYU ÇAGRISI: BARIŞTAN BAŞKA ŞANSIMIZ YOK

Ülkemiz sınırları dışında cereyan eden olaylar nedeni ile çeşitli şehirlerimizde yaşanan şiddet olaylarını kaygıyla takip ettik.

Abone olbanner90
Ekonomi 13.10.2014, 20:13 13.10.2014, 20:13
228
MERSİN EKONOMİ PLATFORMU SAGDUYU ÇAGRISI: BARIŞTAN BAŞKA ŞANSIMIZ YOK
     Tüm bu şiddet olaylarının ülkemiz birlik ve beraberligine,ekonomisine ciddi zararlar verdigini hepimiz biliyoruz. Bu bakımdan Tüm Kent Dinamikleri gibi Mersin Ekonomi Platformu olarak bizler de şiddetin ve sokak olaylarının derhal son bulmasını hiç bir vatandaşımızın provakasyona alet olmaması temennimizi Kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz.
İstiyoruzki,artık,gönül dili ile konuşalım,sevgi dili ile konuşalım. konuştuklarımız gönül dünyamızda karşılık bulsun,yankılansın.                          Anadolumuzun renklerine bürünüp,asırlardır milletimizin gönül tellerini titreten seslerini terennüm edelim.Sevmenin ve sevgiye karşılık bulmanın verdiği yüksek moralle kaynaşalım.Renklerimizle,seslerimizle,bayrağımızla uyumlu güzellikler oluşturarak gönüllerde yol bulalım.Ortak değerlerimizden süzülüp gelen,kültürümüze ayna tutan ve ne zaman dinlesek gönül tellerimizi titreten türkülerimizdeki dile kulak verelim.        

Er geç sevginin dili,barış ve kardeşliğin dili galip gelecek,inanalım buna. Bu toprakların barış ve kardeşlikten başka çaresi de şansı da yok.                     Bu cografyada yaşayan hepimiz,barışa ve kardeşlige yönelelim.                              Kavganın ve şiddetin tarafı olmayalım.Elele verelim.                                                  Gönüllerimizi birbirimize açalım.Aramızda selamlaşmayı yayalım.

Hiç kimse  kimseyi sokağa davet etmesin. Hiç bir vatandaşımız da sokağa çagıranlara itibar etmesin. Artık şunu hepimiz çok iyi biliyoruz;                                       Sokak tehlikeli,sokakta kötü insanlar var,sokak bizi istismar ediyor,sokak bizi yaralıyor,hasta ediyor,öldürüyor. Düşmanlık ve fitne tohumları saçıyor. Sokagın aklı yok,sokak irademizi çalıyor,sokak azgın bir sele benziyor,                 herşeyi yakıp yıkıyor,alıp götürüyor,selin sonunda enkazlar arasında kendimizi zor tanıyabiliyoruz.Tabi ki, eger hayatta kalmayı başarabilmişsek.

Şimdi iyi düşünelim;Tüm bu yaşananlar kimin işine yarıyor, Kimlerin işine yarıyorsa iyi bilinsin ki bu oyunu onlar kurgulayor.                                                     Aslında onları cümle alem tanıyor.Onlar emperyal güçler.                                          Modern sömürgeciler,Kan emiciler.Yani tek dişi kalmış canavarlar onlar.                  Bizi birbirimize düşüren onlar,ancak bizim hiç mi kabahatimiz yok,                          neden tekrar tekrar bunlara figüran oluyoruz.                                                                 Neden yeteri kadar acı çekerek tecrübe ettigimiz halde oyunlarına geliyor,ekmeklerine yağ sürüyoruz.                                                                                       Her zaman oldugu gibi, acı netice;’’kan garibin suç öksüzün’’.
Artık yeter diyelim. Nasıl mı?
Elbette tüm demokratik hak ve özgürlüklerimizi yaşayalım.                                               Eger isteklerimizi,fikrimizi hayata geçirmek istiyorsak,Bayragımızı elimize alalım vakur bir şekilde toplanalım,yürüyelim,konuşalım ve evlerimize dönelim.Şiddete,kabalıga,kargaşaya asla geçit vermeyelim.                                      Şunu iyi bilelim ki,’’Ayrılıkta Azap,Birlikte Rahmet vardır.’’                                                     Bu ülke hepimize yeter.Enerjimizi ülkemizin çagdaş  uygarlık seviyesine ulaşma mücadelesine sarfedelim. Batıda yüzyıllarca süren savaşlar,kavgalar bu gün yerini Birleşik Avrupa(EU)ya bırakmışken,bizim coğrafyamıza ayrılıklar,bölünmeler,dayatılıyor.Acaba neden?
Ülkemizin ve cografyamızın gelecegi tesis edilecek barış ,güven ve  işbirligine baglıdır. Diğer yandan kargaşanın ülkemize ve kentimize,ekonomik siyasal ve sosyal anlamda da sıkıntılar yaşatacagı hepimizin malumudur. Kentimiz açısından baktıgımızda; kentimiz kargaşa ve terörle anılmakla;                   başta fikir ve kabiliyet sahibi insanlar olmak üzere,yatırımcılar ve her düzeydeki insanlar için cazip olmaktan uzaklaşmış olur.                                                Bu ülkemiz için de aynen geçerlidir. 
     Geçtigimiz sure içinde çok sayıda insanımızın ölümü ve yaralanmasına,kamu ve özel mülkiyetin zarar görmesine sebep olan, ülkemizin barış,huzur ve güvenligini tehdit eden sokak olaylarının bu son olması dilegi ile son bulmasını sorumluluk sahibi tüm taraflardan özellikle rica ediyoruz.

Yorumlar (0)