Erdemlide Kuran-I Kerimi Güzel Okuma Kursu

ERDEMLİDE KURAN-I KERİMİ GÜZEL OKUMA KURSU - Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan ‘Taşra Teşkilatında Görev Yapan Personel İçin Kur’an-ı Kerimi güzel Okuma Kursları’ kapsamında Mersin’in Erdemli Müftülüğü personelleri de guruplar halinde kursa katılıyor.

Abone olbanner90
Erdemli 30.01.2014, 18:47 30.01.2014, 18:47
276
Erdemlide Kuran-I Kerimi Güzel Okuma Kursu
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan Taşra Teşkilatında Görev Yapan Personel İçin Kuran-ı Kerimi güzel Okuma Kursları kapsamında Mersinin Erdemli Müftülüğü personelleri de guruplar halinde kursa katılıyor.

Alata Erkek Hafızlık Merkezinde başlayan kurslara müftülük personelleri 20 kişilik guruplar halinde katılıyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Erdemli İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, "Diyanet İşleri Başkanlığımızca, özellikle cami hizmetlerini yürüten personelin bilgi ve becerilerini geliştirmek, vatandaşlarımıza daha etkin ve verimli bir din hizmeti sunmak, Kuran-ı Kerimin okunmasında yaşanan telaffuz hatalarını gidermek, ses-seda ve mana bütünlüğü içerisinde güzel okunmasını sağlamak amacıyla, taşra teşkilatında görev yapan personel için Kuran-ı Kerimi güzel okuma kursları açılmaktadır" dedi.

Türkmenoğlu, "Bu kapsamda personelimizi Alata Erkek Hafızlık Merkezinde 20 kişiden oluşan gruplar halinde eğitime alıyoruz. Şuan için 3. grubun eğitimine başlandı.

Merkez Camii İmam Hatibi Muhammet Borçaktepenin öğretici olarak görev aldığı kurslarımız 120 saat sürüyor. Din hizmetlerinin Erdemlimizde daha iyi yürütülmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu kursların oldukça faydalı olacağına inanıyoruz" diye konuştu. - MERSİN

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?