Erdemlide Mersin 1. Fizik Olimpiyatı Gerçekleştirildi

Erdemli Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen Mersin 1. Fizik Olimpiyatı 18 okuldan 50 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Abone olbanner90
Erdemli 24.05.2014, 18:13 24.05.2014, 18:13
416
Erdemlide Mersin 1. Fizik Olimpiyatı Gerçekleştirildi
  Erdemli Anadolu Lisesi Müdürü Murat Çelik, okulda gerçekleştirilen sınav öncesinde yaptığı konuşmada, Türkiyede ilk defa bir devlet okulu tarafından fizik olimpiyatı yapıldığını söyledi.

Olimpiyat düzenlemekteki amaçlarının fiziği öğrencilere sevdirmek olduğunu bildiren Çelik, şöyle konuştu:

"Öğrencilerin olimpiyat düzeyinde sorularla daha çok meşgul olmasını sağlamayı amaçladık. Mersin genelinde bütün okullara duyuru yaptık. Valilik oluruyla çalışmalarımıza başladık. Mersin genelinde 18 okuldan 50 öğrenci olimpiyatımıza katıldı. Katılan öğrencileri okul idarecileri tarafından seçildi. Olimpiyat 15 sorudan oluşmakta ve 150 dakika süre verilmekte. Sorularımız, TÜBİTAK Fizik Olimpiyatlarının birinci basamağına eş değer sorulardır. Amacımız bu olimpiyatı ulusal ve uluslararası boyuta taşımak."

Fizik Olimpiyatı Komite Başkanı Fizik Öğretmeni İlhan Güllü de öğrencilere fiziği sevdirmek ve yetenekli öğrencileri ortaya çıkarmak için böyle bir olimpiyat düzenlediklerini bildirdi. -

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?