banner107

Sürücü Kursu Sınavına Giren Öğretmenin Tartaklandığı İddiası

Mersin’in Erdemli ilçesinde hafta sonu yapılan motorlu taşıtlar sürücü kursu sınavında bir öğretmenin sürücü kursu yöneticisi tarafından tartaklandığını iddia edildi.

Abone olbanner90
Erdemli 22.05.2014, 18:06 22.05.2014, 18:06
410
Sürücü Kursu Sınavına Giren Öğretmenin Tartaklandığı İddiası
Erdemli Milli Eğitim Müdürlüğü binası önünde toplanan çeşitli sendikalara mensup onlarca öğretmen konuyla ilgili ortak basın açıklaması yaptı. Açıklamada, "18 Mart Pazar günü ilçemiz MTSK direksiyon sınavında görevli olan meslektaşımız ve Eğitim-Bir-Sen üyesi Aslanlı Ortaokulu Müdürü Hüseyin Ünver, bir sürücü kursunun sorumluları oldukları bilinen kişiler tarafından menfur bir saldırıya uğramış ve tartaklanmıştır. Görevini adil ve tarafsız bir şekilde yapmaktan başka bir suçu olmayan meslektaşımıza yapılan bu menfur saldırıyı şehir eşkıyalığı olarak görüyor ve lanetle kınıyoruz. Son yıllarda alışmaya başladığımız bu tür haberlere maalesef ki hemen her gün yenileri ekleniyor. Gün geçmiyor ki öğretmene karşı şiddet haberlerine bir yenisi eklenmesin. Bu tür magandalara karşı herkesi tepki vermeye davet ediyoruz. Çünkü biz, Bana bir harf öğretenin, 40 yıl kölesi olurum diyen bir medeniyetten, öğretmeni döven, darp eden, şiddet uygulayan, öğretmenine hakaret eden bir toplum haline dönüştük. Bu durum, kaygı verici bir durumdur. Öğretmenlerin şiddete maruz kalması cahiliye dönemlerinde bile görülmeyen bir davranıştır" denildi.

Açıklama da daha sonra şu ifadelere yer verildi:

"Buradan yetkililere, Cumhuriyet Başsavcılığına açıkça suç duyurusunda bulunuyoruz. İlkel devirlerden kalma yöntem ve tekniklerle insanların korkutulması, tehdit edilmesi ve en sonunda darp edilmesi ile ilgili olarak yetkililerin, demokratik hukuk devleti olmanın gereği olarak yasal müeyyideleri uygulayacağından hiç bir kuşkumuz bulunmamaktadır. ve yine diyoruz ki, demokrasi, demokratik yöntemi hak edenler için geçerlidir. Demokrasi, demokratik yöntemi kullanarak toplumu karanlıklara götüren ve onları kendine bağlayarak köleleştiren şehir eşkıyaları için değildir" 

Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109