Bayrampaşa’da kıyafetler kumbarada birikiyor

BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ, GERİ DÖNÜŞÜM İÇİN BAŞLATTIĞI ‘KIYAFET KUMBARASI’ UYGULAMASININ BÜYÜK İLGİ GÖRMESİ NEDENİYLE 25 OLAN KUMBARA SAYISINI 50’YE YÜKSELTTİ. UYGULAMA İLE BİR YIL İÇİNDE 100 TON TEKSTİL MALZEMESİ TOPLANDIĞI ÖĞRENİLDİ.

Abone olbanner90
Genel 20.05.2020, 16:07
22
Bayrampaşa’da kıyafetler kumbarada birikiyor

Bayrampaşa Belediyesi, geri dönüşüm için başlattığı ‘kıyafet kumbarası’ uygulamasının büyük ilgi görmesi nedeniyle 25 olan kumbara sayısını 50’ye yükseltti. Uygulama ile bir yıl içinde 100 ton tekstil malzemesi toplandığı öğrenildi.

Bayrampaşa Belediyesi’nin ikinci el kıyafet, çanta ve ayakkabı gibi giyim ve aksesuar eşyalarının geri kazanımı için yaklaşık bir yıl önce başlattığı ‘kıyafet kumbarası’ uygulaması büyük ilgi görüyor. Belediye yetkilileri, gelen talepler doğrultusunda 25 olan kumbara sayısını 50 yükselterek bunları ilçedeki 11 mahalleye orantılı olarak yerleştirdi. Uygulama ile şu ana kadar toplam 100 ton tekstil malzemesinin toplanarak geri dönüşümünün sağlandığı belirtildi.

Bayrampaşa Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülen uygulama ile vatandaşlar, ‘kıyafet kumbaralarına’ kullanmadıkları tekstil eşyaları ile ayakkabı ve çantalarını atabiliyor. Kumbaralarda biriken ürünler haftanın belirli günlerinde toplanarak geri dönüşüm fabrikasına gönderiliyor. Böylece hem ülke ekonomisine, hem de doğanın korunmasına katkı sağlanıyor. Öte yandan kumbaralar ilçede birçok noktada bulunuyor.

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?