Irak’ta dev çatlaklar görüldü

IRAK’IN KERBELA VE NECEF KENTLERİNDE YAŞAYAN VATANDAŞLAR YOLLARDA VE ÇEŞİTLİ ALANLARDA ŞAŞIRTAN ÇATLAKLAR MEYDANA GELDİĞİNİ İDDİA ETTİ. ULAŞTIRMA BAKANLIĞI İSE ÇATLAKLARIN DAHA ÖNCE MEYDANA GELEN DEPREMLER SONUCU MEYDANA GELMİŞ OLABİLECEĞİNİ AÇIKLADI.

Abone olbanner90
Genel 20.05.2020, 17:31
7
Irak’ta dev çatlaklar görüldü

Irak’ın Kerbela ve Necef kentlerinde yaşayanlar yollarda ve çeşitli alanlarda çatlaklar meydana geldiğini iddia etti. Ulaştırma Bakanlığı ise çatlakların daha önceki depremler sonucu meydana gelmiş olabileceğini açıkladı.

Irak’ın Kerbela ve Necef kentlerinde yaşayanlar farklı yerlerde çatlaklar gördüğünü öne sürdü. Fotoğrafları sosyal medya hesabından yayınlayan Iraklılar, şaşkınlıklarını anlattı. Yolda bir ekip ile inceleme başlatılırken, Bakanlık çatlakların daha önceki depremler sonucu meydana gelmiş olabileceğini söyledi.

Sismik İzleme Kurumu Genel Müdürü Ali Sahib Al-Bahdali, “Vatandaşlarla iletişime geçtik ve yerden gelen anormal sinyalleri yakalamak için cihazlar kurduk” ifadelerini kullandı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, "Hava ve sismik izleme komisyonu son zamanlarda artan depremleri izlemek ve kaydetmek için harekete geçti" denildi.

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?