Sokağa çıkmalarına izin verilen çocuklar parklarda doyasıya eğlendi

KORONA VİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA SOKAĞA ÇIKMALARI KISITLANAN 0-14 YAŞ ARASINDAKİ ÇOCUKLAR İÇİN SAAT 11.00 İLE 15.00 ARASINDA KISITLAMA KALDIRILDI. MARDİN'DE SOKAĞA ÇIKAN ÇOCUKLAR DONDURMALARINI ALIP PARKLARA KOŞTU.

Abone olbanner90
Genel 20.05.2020, 15:24
2
Sokağa çıkmalarına izin verilen çocuklar parklarda doyasıya eğlendi

Korona virüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan 0-14 yaş arasındaki çocuklar için saat 11.00 ile 15.00 arasında kısıtlama kaldırıldı. Mardin’de sokağa çıkan çocuklar dondurmalarını alıp parklara koştu.

Mardin’de 2’nci defa dışarıya çıkmalarına izin verilen 0-14 yaş arasındaki çocuklar, ebeveynleri eşliğinde 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Parkında güneşli havanın tadını çıkarttı. Çocuklar, maskelerini takıp, dönme dolap, kaydırak ve oyuncak arabalarda eğlendi. Babasıyla beraber parka gelip eğlendiğini kaydeden Dicle Yaray, "Evde çok sıkıldık, sokağa çıkma kısıtlaması vardı, dondurmalarımızı aldık, keyifle yiyoruz" dedi.

Dışarı çıkmanın kendisini mutlu ettiğini aktaran Asmin Çakar, "Çok mutluyum. Çünkü bu hastalık geldiğinden beri gün yüzü göremiyordum, mutluluğumu anlatamam" diye konuştu.

Zeynep Gün ise "Bugün çok heyecanlıyım, 2’nci defa dışarı çıkıyorum. Geçen sefer paten sürdüm bu sefer ise bisiklet sürdüm, parkta oynadım" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?