Anamurdan Başkan Kocamaza ve Türeye Tam Destek

Burhanettin Kocamaz, Anamura yaptığı ziyarette yoğun ilgi görürken, gittiği her yerde ayağına kurbanlar kesildi.

Abone olbanner90
Gülnar 19.02.2014, 21:22 19.02.2014, 21:22
686
Anamurdan Başkan Kocamaza ve Türeye Tam Destek

BAŞKAN KOCAMAZ, "BİZ MERSİNİ SİZLERLE YÖNETECEĞİZ, SİZLERLE BÜYÜTECEĞİZ"

MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Anamura yaptığı ziyarette yoğun ilgi görürken, gittiği her yerde ayağına kurbanlar kesildi.

İlçe girişinde "Başkan Kocamaz Seni Kimse Yıkamaz" sloganıyla binlerce kişi tarafından karşılanan Başkan Kocamaz, konvoy eşliğinde kent merkezine girdi.

Kendilerini selamlayan Başkan Kocamaza, Anamurlular sevgi gösterisinde bulundular.

MHP Anamur Belediye Başkan Adayı ve Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, MHP İlçe Başkanı Erdal Bulut, MHP İlçe Yönetimi ve Kadın Kolları ile partililer birlikte ilk olarak Anamur Yaş Meyve ve Sebze Halini ziyaret eden Başkan Kocamaz, burada hal esnafının, komisyoncular ve nakliyatçıların sorunlarını dinledi.

Kent merkezinde kalan halin kent dışında geniş bir alana yapılması için hal esnafı ve komisyoncularla mutabık kalan Başkan Kocamaz, seçimlerde sonra hal esnafının sorunlarını hep birlikte çözeceklerini söyledi.

Daha sonra Anamur esnafını gezen Başkan Kocamaz ile Türe, esnaflarla sohbet ederek, sorunlarını dinledi.

Anamur FM ve Gözde FMe canlı yayın konuğu olan Başkan Kocamaz, buralarda Mersin için yapacakları projeleri anlattı.

Anamurlular tarafından yoğun ilgi gören Başkan Kocamaz, daha sonra MHP Anamur Belediye Başkan Adayı ve Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ve MHP İlçe Teşkilatınca Çarıklar ve Ören Beldelerinde düzenlenen toplantılara katıldı.

Soğuk havaya rağmen toplantının yapılacağı alanları dolduran binlerce vatandaş, Başkan Kocamazın alana girmesiyle alkış tufanı ve konfeti yağmuru altına Başkan Kocamaz Seni Kimse Yıkamaz sloganını attılar.

Her gittikleri yerden bu heyecanı ve coşkuyu gördüklerini ifade eden Başkan Kocamaz, gösterilen ilgi ve alakaya teşekkür etti

Tüm ilçelerin sorunlarını çok iyi bildiğini söyleyen Başkan Kocamaz, "Yaklaşık 16 aydır sık sık Anamura gelip gidiyoruz, artık Anamurun dertlerini, sıkıntılarını biliyoruz. Anamurun caddelerini, sokaklarını, mahallelerini, köylerini beldelerini biliyoruz. Geçmişte büyükşehir denildiği zaman Mersin merkezdeki 4 ilçe anlaşılırdı. Yarıçapı 20 kilometrekarelik bir dairesel alan büyükşehirin sınırları idi. Ama son çıkan Büyükşehir Yasası ile birlikte artık Mersin denildiği zaman Adanadan Antalyaya kadar yada Niğdeden, Konyadan, Karamandan Akdenize kadar uzanan 15.600 kilometrekarelik bir alan ve bu alan üzerinde 1milyon682bin insanımız yaşıyor. İnşallah 30 Martta 1 milyon150 bin civarında vatandaşımızda seçmen olarak sandığın başına gidecek" dedi.

2014 Mart yerel seçimlerinin ülke için çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Kocamaz, "Bu seçim diğer seçimlerden çok farklı. Çünkü arkasından 4 ay sonra cumhurbaşkanlığı seçimini tetikleyecek, onun arkasından da 8 ay sonra ülkemiz bir genel seçim heyecanı yaşayacak. Yani 1 yıl içerisinde 3 defa sandığın başına gideceğiz. Dolayısıyla bu yerel seçim diğerlerini de tetikleyeceği için ülkemiz açısından hepimiz açısından ilimiz ve ilçelerimiz açısından çok önemli. Memlekete sahip çıkmak mecburiyetindeyiz. Dünyadaki özellikle İslam alemindeki kaos ve karmaşa ülkemizi de tehdit etmekte. Televizyonlarda gördüğümüz olaylar, yaşanan hadiseler ve özellikle şu seçim dönemini sabote etmeye yönelik gayretler hepimizin çok duyarlı olması gerektiğini göstermekte. Gidecek başka bir ülkemiz yok, başka toprağımız yok. Bu topraklarda doğduk, bu topraklarda büyüdük, ekmeğini yedik, suyunu içtik hak vaki olduğunda da yine bu topraklara gömüleceğiz. Allah hepimize hayırlısından memlekete hizmet aşkıyla uzun ömür versin" şeklinde konuştu.

Belediyeciliğin zor ve vebali ağır olan bir görev olduğunu altını çizen Başkan Kocamaz, "Belediyecilik hem zor hem de vebali ağır olan bir görevdir. Herkesi %100 memnun etme şansınız yoktur. Bir yerden yol açacaksınız, ister istemez bazı vatandaşların evini oradan kaldırmanız gerekiyor. Tabi insanoğlu buna tepki gösteriyor, feryat ediyor. Belki arkamızdan beddua ediyor. Ama o işin mutlaka yapılması gerekiyor. Çünkü toplumun çoğunluğunu ilgilendiren işler belediyecilikte en öne alınması gereken işlerdir. Zaten belediyeciliğin tanımını ele aldığınızda mahallin müşterek ihtiyaçları gidermek üzere kurulmuş kuruluşlar olarak adlandırılıyor. Herkesin ortak ihtiyacı olan sorunları önce çözmek durumundasınız. Bunun artısı eksisi olur ama risk almazsanız da o kenti ayağa kaldıramazsınız, problemlerini çözemezsiniz. Özellikle geçmişte hep emlakçıların yaptığı imar planlarıyla şehirler oluşturulmuş, adeta şehirlerimizin tamamında gecekondu hakimiyeti var. Buraların kentsel dönüşüm amacıyla yeniden ele alınıp, planlanıp, programlı her türlü sosyal donatı alanlarıyla birlikte ayağa kaldırılması modern belediyecilik anlayışında en öncelikli problemdir. Özellikle deprem kuşağı üzerindeki ülkemizde geçmişte plansız, programsız yapılaşmanın dışında deprem yönetmeliklerine de uygun olamayan binaların bugünkü konumu gerçekten tehlike arz etmektedir. Yanlışların bir şekilde durdurulması, düzeltilmesi yönünde de bir uçtan başlanması gerekmektedir. Onun için diyoruz ki biz Mersine bu çarpıklıkları ortadan kaldırabilmek için, yanlışlıkları düzeltmek düşüncesiyle talip olduk ve yola çıktık. Olması gereken neyse Allahın izniyle sizlerin talepleri doğrultusunda hep birlikte gerçekleştireceğiz" ifadesini kullandı.

MERSİNİ MERSİNLİLERLE YÖNETECEĞİZ, BİRLİKTE BÜYÜTECEĞİZ

Başkan Kocamaz, Mersini Mersinde yaşayanlarla birlikte yöneteceklerini ve birlikte büyüteceklerini belirterek, "Bizim sloganlarımızı mutlaka okumuşsunuzdur. Biz Mersini sizlerle yönetelim, sizlerle büyütelim diyoruz. Kentin ihtiyacı olan her türlü konuda insanlarımızın fikirlerini alıp, onlarla birlikte bir ortak noktaya varıp, bir ortak akıl oluşturup problemleri de inşallah o şekil çözmek niyetindeyiz. Çünkü dediğim gibi Mersin artık merkezdeki 4 ilçe değil, Anamurdan Çamlıyaylaya Muttan Tarsusa kadar 13 ilçemizin tamamını kapsayan bir alan artık büyükşehir. Bu kadar büyük bir alanın dünyadaki 50 ülkeden alan ve nüfus olarak büyük olan bir bölgeyi tek başına bir kişinin yönetmesi mümkün değildir. Onun için diyoruz ki gidip nerde ne sorun varsa vatandaşlarımızı dinleyeceğiz. Ortak bir fikir oluşturacağız. Oluşan ortak fikir doğrultusunda projelerimizi hazırlayacağız ve inşallah bu kentleri, bu ilçeleri bugünkü konumundan daha ileri noktaya hep birlikte taşıyacağız" şeklinde konuştu.

ANAMURU MERSİNE DENİZ YOLU İLE BAĞLAYACAĞIZ

Anamuru Mersine deniz yolu ile bağlayacaklarını anlatan Başkan Kocamaz, "Anamuru Mersine deniz yolu ile bağlayacağız Allahın izni ile. Çünkü bu bölgenin bir turistik bölge olarak da hizmet vermesi lazım ve gerekiyor. Birçok tarihi değeri bağrında taşıyor. Denizi muazzam, inşallah çevreyi kirleten unsurları da ortadan kaldırdığımızda, bu bölge tarihin derinliklerinde olduğu gibi yeniden bir cazibe merkezi olacak. Denizden buluşturacağız dedik, denizle Mersin bağlantısını deniz otobüsleri ile ve deniz uçak seferleri ile inşallah en kısa sürede başlatmış olacağız. Çünkü Mersinin, Anamurun bu prestij projelerine ihtiyacı var. Tabi ki sadece turizm değil, bu bölgede muzla ilgili her türlü araştırmaları yaptıracağız. Anamur Muzunu geçmişte olduğu gibi yine cazip bir hale getireceğiz. Bu yeni Büyükşehir yasası ile birlikte Büyükşehirlere tarıma yönelik destekler, araştırmalar, tarımın geliştirilmesine yönelik projeler konusunda yetkiler verildi. İnşallah bizde bunu tüm Mersin genelinde olduğu gibi Anamurda da öncelikli projeler haline getireceğiz. İlk önce bir tarım dairesi oluşturacağız.

Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgeleri, Araştırma, Geliştirme, Destekleme Hizmetleri, Çiçek ve Meyve Seracılığı konusunda destekler ve eğitimler, soğuk hava depoları, entegre tesisleri, kadınlarımıza yönelik mikro krediler, iş geliştirme merkezleri ile Mersinin birinci problemi olan işsizliği de inşallah en kısa sürede azaltma yoluna gideceğiz. İhtiyaç duyulan bütün ilçelerimizde soğuk hava depoları, çiftçilerimizin ürünlerini yurt dışı pazarlarda değerlendirmek amacıyla lojistik amaçlı gerekirse yurt dışında da soğuk hava depoları, sebze, meyve, narenciye ürünleri ile ilgili işleme tesisleri, meyve suyu, reçel, konsantre, konserve ve salamura tesisleri, inşallah Büyükşehir Belediyesi marifeti ile hayata geçirilecek, üreticinin malı en iyi şekilde değerlendirilmiş olacak. Bu projeler arasında organik ürün satış noktaları, serbest ve aracısız köylü pazarları ki bunlar köylülerimizin, köylü vatandaşlarımızın ticari amaçlı olmayan evinin önünde yetiştirdiği ürünlerin değerlendirilmesi için düşünülüyor. Kadınlarımızı iş sahibi yapmaya yönelik mikro krediler, iş geliştirme merkezleri, kredi, kira ve benzeri desteklerle iş sahibi yapma projeleri, yerel el sanatları üretim atölyeleri ve satış mağazalarıyla köylü vatandaşlarımız da desteklenmiş olacak" dedi.

SUSUZ VE YOLSUZ KÖY KALMAYACAK

2000li yıllara girmelerine rağmen halen su sorununu çözememiş köylerin olduğunu söyleyen Başkan Kocamaz, "Bir defa 2000li yıllara gelmişiz. Halen susuz köylerimizin olduğunu gördükçe gerçekten yüzümüz kızarıyor. Bu Türkiye Cumhuriyetini bu güne kadar yöneten hükümetlerin bir ayıbı olarak görülüyor. İnşallah susuz ve yolsuz köy kalmayacak. Yine köylüye ve üreticiye her türlü destek verilecek, yoksulluk haritası çıkarılacak il geneli için, alt yapılar tamamlanacak, üretilen ürünler en iyi şekilde değerlendirilecek ihtiyaç sahiplerine de katkı sunulacak. Yine bölgemizde çiçekçilikle ilgili maalesef bir eksiklik var bununla ilgili de her türlü eğitimler ve destekler Büyükşehir Belediyesi marifeti ile başta eğitim olarak, ardından da katkı olarak bunların çözüm yolları üretilmiş olacak.

Biz sizden biriyiz, içinizden biriyiz. Dolayısıyla sizin derdinizi ancak anlarsa bizim gibi sizin içinizden çıkmış insanlar anlar. Dolayısıyla bu 30 Mart Mersin içinde, ülkemiz için olduğu gibi Mersin içinde yeni bir milat olmalıdır. Çünkü her geçen gün ülkemiz bir kaos ve kargaşaya doğru sürüklenmektedir. Herkes kendi evinin önünü temizlemekle görevlidir. Çünkü Mersin, Mersinde kendi evinin önünü temizlerse, Adana kendi evinin önünü temizlerse, Antalya aynı şekilde, aynı sorumlulukla kendi evinin önünü temizlerse Allahın izni ile Türkiye temizlenmiş olacaktır. Çünkü bu seçim hepimiz için bir önem arz etmektedir, bir başlangıç noktası olarak düşünülmesi gereken bir seçim olarak değerlendirilmelidir. Beni sabırla dinlediğiniz için, arkadaşlarımızı sabırla dinlediğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bütün ilçelerde Milliyetçi Hareketin adaylarının mutlaka bu seçimde öne çıkarılması gerektiğini, Mersinin buna ihtiyacı olduğunu özellikle belirtmek istiyorum" ifadesini kullandı.

Programda Başkan Kocamaz, CHPden istifa edip MHPye katılanlara parti rozetini taktı.

Başkan Kocamaz, programlarının sonunda TÜRKAV Anamur Şubesini ziyaret ederek, burada yöneticilerle sohbet etti.

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?