banner107

GÜLNAR HİZMET GÖRÜYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Gülnar ilçesine bağlı mahalle ve köylerde yol bakım ve asfaltlama çalışmaları ile mezarlıkların temizlik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Abone olbanner90
Gülnar 06.11.2014, 10:10 06.11.2014, 10:10
357
GÜLNAR HİZMET GÖRÜYOR
 
      Gülnar İlçesi Arıkuyusu mahallesinde vatandaşların tarlalarına gitmekte zorlandıklarını belirtmeleri üzerine, Mersin Büyükşehir Belediyesi Gülnar-Mut Koordinasyon Daire Başkanlığı’na talimat veren Başkan Burhanettin Kocamaz, vatandaşların bu sıkıntılarının biran önce çözülmesini istedi. Bunun üzerine Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından söz konusu bölgede 6 kilometre uzunluğunda tarla yolları açıldı. Açılan yollar sayesinde tarlalarına artık rahatça gittiklerini belirten vatandaşlar, “Yıllardır çektiğimiz sıkıntı, 2 günlük çalışmayla sona erdi. Demek ki istenirse hizmet anında yapılıyormuş. Güvenimizi boşa çıkarmadığı ve gerek kendisi gerekse de çalışma arkadaşları vasıtasıyla her zaman yanımızda olan Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a çok teşekkür ediyoruz.” dediler.
     Yapılan bu çalışmaların, asli görevleri olduğunu ifade eden Başkan Kocamaz, “Ancak çok basit ve 1-2 gün içinde halledilebilecek işler, maalesef Köy Hizmetleri tarafından ihmal edilmiş ve halkımız bu sıkıntıları yıllarca çekmek zorunda kalmış. Yeni yasa ile Mersin’in her santimetrekaresinden Büyükşehir Belediyesi sorumlu. Biz de belli bir program dahilinde bu hizmetleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Ekiplerimiz ayrıca Gülnar ilçesine bağlı Zeyne Mahallesi’nde arazi yolları açarak yolların malzemeli bakımlarını yaptılar ve sıcak asfalt çalışmasını tamamladılar. Yine Gülnar ilçemizin merkez ve mahallelerinde, mezarlıkların temizliği yapılmakta ve Gülnar’da kullanılmak üzere toplam 110 adet çöp konteynırı yine bu ilçemize gönderildi.” dedi.
Kaynak: Vadi Sağdıç
Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109