banner107

KIRSALIN YÜZÜ BÜYÜKŞEHİRLE GÜLÜYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Erdemli’de hayata geçirdiği projeler ve hizmetler için Üzümlü Mahallesi’nde toplu açılış töreni gerçekleştirildi. Erdemli sakinleri, soğuk havaya rağmen açılış törenine yoğun katılım gösterdi.

Abone olbanner90
Gülnar 16.12.2016, 21:39 16.12.2016, 21:41
13
KIRSALIN YÜZÜ BÜYÜKŞEHİRLE GÜLÜYOR
 Hizmet Maratonu Mola Vermiyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından il geneline yayılan hizmet maratonu hız kesmeden devam ediyor. Merkezden kırsala, hiçbir ayrım gözetmeden asfalttan kaldırıma, sulamadan fidan dağıtımına kadar sayısız hizmeti Mersinlilere sunan Büyükşehir Belediyesi, el attığı bölgeleri daha yaşanabilir duruma getirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Uzunca süredir hizmet çemberine aldığı Erdemli’nin mahallelerinde etkili bir çalışma performansı gösteren Büyükşehir Belediyesi, Üzümlü Mahallesi’nde gerçekleştirilen törenle hizmet ve projelerin toplu açılışını gerçekleştirdi.

Üzümlü Mahallesi’nde gerçekleştirilen açılış törenine, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gubaroğlu, Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Erkan Arıcı, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Salim Serdar Gökçek, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve Erdemli sakinleri katıldı.

Soğuk havaya rağmen yüzlerce davetlinin katıldığı programa telefon bağlantısı ile katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, söz verdikleri bütün projeleri hayata geçirmek için ara vermeden çalışmayı sürdüreceklerini belirterek, “Göreve geldiğimiz günden beri ara vermeden, durmak, yorulmak bilmeden daha güzel ve yaşanabilir bir Mersin için çalışıyoruz. Bunu da siz değerli hemşehrilerimizden aldığımız güçle yapıyoruz. Bütün ilçelerimiz gibi Erdemli de bizim için aynı değer ve öneme sahip bir ilçemiz. Erdemli’nin insanları da hizmetin en iyisine layık. Yeni açtığımız yollar, asfaltlama çalışmalarımız gibi belediyecilik hizmetlerinin yanında daha çağdaş bir yaşamı siz değerli vatandaşlarımızla buluşturuyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca sizlerin geçim kaynağı olan tarımla ilgili destekleme projelerimiz, fidan dağıtımlarımız ve bedelsiz sulama borusu dağıtımı gibi hizmetlerimizle de üreticimizin yanında duruyoruz ve bu desteğe sonuna kadar da devam edeceğiz. Yoğun programım nedeniyle aranızda olamadığım için üzüntümü dile getirirken, siz değerli hemşehrilerimize hizmetlerimizin ara vermeden devam edeceğinin de sözünü veriyorum. Ben ve ekibim, hiçbir ayrım gözetmeden, dağ, tepe demeden, merkezden kırsala topyekün gelişen ve büyüyen bir Mersin için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Mersin daha yaşanabilir bir kent olacak sözümüzün arkasındayız” dedi.

Asfalttan Kaldırıma, Sulamadan Fidana…

Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Erdemli’ye 78,22 kilometre birinci kat asfalt, 80,05 kilometre ikinci kat asfalt ve 94 bin 800 ton BSK sıcak asfalt hizmeti sunuldu. Üzümlü Mahallesi’nde ise 7 kilometre birinci kat asfalt çalışması yapılırken, Tol ve Üzümlü Mahallesi arası yeni yola kavuştu. Öte yandan 3 ayrı alanda 8’er dekarlık bahçede kivi yetiştiriciliği yapan üreticilere ‘T’ model direkler kullanılarak örnek kivi bahçesi telli terbiye sistemi kuran Büyükşehir Belediyesi, Üzümlü Mahallesi’nde 4 bin 998 metre çelik sulama borusunu üreticilere bedelsiz olarak dağıttı.

Erdemli’de gerçekleştirdiği 5 bin 335 metrekare parke ve 4 bin 530 metrekare bordür döşeme çalışmasıyla vatandaşın takdirini toplayan Büyükşehir Belediyesi, Tepeköy’den gelen grup içme suyuna dahil olmak isteyen Üzümlü ve Şahna mahallelerinin içme suyu talebi ile ilgili de çalışmalarını tamamladı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından bölgede hayata geçirilen diğer hizmetler de şöyle:

-71 mahallede ilaçlama ve larva mücadelesi yapıldı.

-64 bin 370 metre sulama borusu dağıtıldı.

-50 bin nergis soğanı ve 35 bin 350 adet zeytin fidanı dağıtıldı.

-Şahna-Nohut Harmanı arası yolu yapıldı.

-Hacı Halil Arpaç-Elvanlı Ortak Sulama Projeleri için bin 126 metre sulama borusu desteği sunuldu.

-Elvanlı-İlemin 1 kilometre, Elvanlı-Tömük arası 3,2 kilometre ikinci kat asfalt yapıldı.

-Pınarbaşı-Çiftepınarı-İlemin-Karahıdırlı grup yolunda 11 kilometre ikinci kat asfalt çalışması gerçekleştirildi.

Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109