6. KOÇTAŞ AÇIK FİKİR İÇ MEKAN TASARIM YARIŞMASI’NDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Ev geliştirme perakendeciliği sektörünün lider oyuncusu Koçtaş tarafından üniversiteli gençlerin sektöre olan ilgisini artırmak ve tasarım alanında yaratıcı düşünceyi desteklemek amacıyla bu yıl altıncı kez düzenlenen Koçtaş Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması Ödül Töreni, Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu ev sahipliğinde gerçekleşti. Alp Önder Özpamukçu, “Koçtaş köklü bir geleneğe sahip, ama bir o kadar da genç bir şirket. Geleceğimiz yenilikçilik ve yaratıcılıktan beslenen gençlerdedir. Bu nedenle de ‘Açık Fikir İç Mekan Tasarım Yarışması’ aracılığıyla üniversite öğrencilerine ulaşarak, onların yaratıcılıklarını göstermelerine aracılık ediyoruz” dedi.

Abone olbanner90
Güncel 12.02.2016, 03:05 12.02.2016, 04:08
8801
6. KOÇTAŞ AÇIK FİKİR İÇ MEKAN TASARIM YARIŞMASI’NDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

 Ev geliştirme perakendeciliğinin lider kuruluşu Koçtaş’ın 2010 yılından bu yana devam ettirdiği ve bu yıl altıncı kez düzenlediği Koçtaş Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. Ev sahipliğini Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu’nun yaptığı ve Divan Otel’de düzenlenen ödül töreninde, aralarında yüksek mimar ve sanatçı Erol Evgin’in de yer aldığı jüri üyeleri ve yarışmaya katılan öğrenciler de hazır bulundu.

Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu ödül töreninde yaptığı konuşmada,“Koçtaş, köklü bir geleneğe sahip ama bir o kadar da genç bir şirket. Bu sene Koçtaş’ın perakendecilik sektöründeki 20’nci yılı. Koçtaş’ın ilk mağazası, bundan tam 20 sene önce İzmir Bornova’da açılmıştı. Türkiye’de perakende sektörünün büyümesinde ve gelişmesinde Koçtaş’ın önemli bir katkısı bulunuyor” dedi.

“Geleceğimiz yenilikçilik ve yaratıcılıktan beslenen gençlerdedir”

Koçtaş’ın gelişiminde gençlerin çok önemli bir rol sahibi olduğunu kaydeden Özpamukçu sözlerine şöyle devam etti: “Geleceğimiz, yenilikçilik ve yaratıcılıktan beslenen gençlerdedir. Buna yürekten inanıyor ve bu nedenle ‘Koçtaş Açık Fikir İç Mekan Tasarım Yarışması’ ile hem sektöre hem de pırıl pırıl gençlerimize destek olma sorumluluğumuzu 6 yıldır aralıksız devam ettiriyoruz. Bugün çalışan personelimizin %45’i kariyerinin başındaki 30 yaş altındaki genç arkadaşlarımızdan oluşuyor. Gençliğin dinamizmi ve enerjisi Koçtaş’ın temel gelişim aksını oluşturuyor. Bizleri mutlu eden diğer bir konu da 30 yaşın altındaki çalışanlarımızın %42’sinin kadın olması. Ülkemizin geleceğine hem siz gençler aracılığıyla hem de kadın istihdamına verdiğimiz desteklerle hizmet etmiş olmayı çok önemsiyoruz.”

Birincilik ödülü İstanbul Teknik Üniversitesi’nin oldu

Bu yıl ödüllerinde artış olan yarışmada, birinci olan İstanbul Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü Öğrencisi Atıl Aggündüz 10.000 TL para ödülü ve Koçtaş’ta 3 ay staj imkanı, ikinci olan İstanbul Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü Öğrencisi Gizem Özpolat 7.000 TL para ödülü, üçüncü olan İstanbul Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü Öğrencileri Koray İnal ve Ali Arslan ise 5.000 TL para ödülü kazandılar. İlk üç ödüle ek olarak, her biri 2.500 TL değerinde 5 adet de mansiyon ödülü de törende sahiplerine verildi.

Yarışmanın jüri üyeleri arasında; Yüksek Mimar Erol Evgin, Yrd. Doç. Dr. Saadet Aytis (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi), Endüstri Ürünler Tasarımcısı Ali Bakova (ODTÜ), Prof Dr. İnci Deniz Ilgın (Marmara Üniversitesi), Prof Dr. Gül Koçlar Oral (İstanbul Teknik Üniversitesi), Yüksek Mühendis Prof Dr. Hasan Şener ve Koçtaş Kategori Grup Müdürü Zeynep Vural yer alıyor.

Kaynak: Vadi Sağdıç
Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?