Akıllı Ev Güvenliğinde Yüz Tanıma Kilidi Kullanmanın Avantajları

Akıllı Ev Güvenliğinde Yüz Tanıma Kilidi Kullanmanın Avantajları

Abone olbanner90
Güncel 28.09.2021, 14:02 Hande Erol Sağdıç
4
Akıllı Ev Güvenliğinde Yüz Tanıma Kilidi Kullanmanın Avantajları

Yüz tanıma, bir görüntü veya videodaki insan yüzlerini algılamanın ötesine geçen biyometrik bir teknolojidir. Kimin yüzü olduğunu belirlemek için daha ileri teknolojiyle donatılmıştır. Yüz tanıma kilidi, bir yüzün görüntüsünü alarak ve yüzün bir veritabanında saklanan başka bir yüzle eşleşip eşleşmediğini (veya bir görüntüdeki yüzün diğer bir yüzle eşleşip eşleşmediğini) tahmin ederek çalışır.

Akıllı ev kilitlerinde kullanılan çoğu yüz tanıma yazılımı, bir eve erişmeye çalışan kişinin, giriş yetkisi olan kişilerin veri tabanıyla eşleşip eşleşmediğini doğru bir şekilde belirleyebilir. Bununla birlikte, bazı yazılım programları, özellikle çeşitli açılardan yüzleri algılamak ve farklı milletlerden yüzleri tanımak söz konusu olduğunda, diğerlerinden daha doğru sonuçlar ortaya koyabilir. Doğruluk konusunda endişe duyanlar için, bazı yazılımların, sistemin yanlış döndürme olasılığını büyük ölçüde azaltabilecek özel güven eşikleri ayarlama seçeneğiyle birlikte geldiği belirtilmelidir.

Bir pin kodu veya anahtarlık ile birlikte yüz tanıma gibi iki faktörlü kimlik doğrulamayı kullanma seçeneği de kullanıcıya sunulmaktadır. Akıllı ev güvenlik sisteminizi kurduktan ve evinize girmesine izin vermek istediğiniz kişilere erişim izni verdiğinizde, sistem bir eşleşme tespit eder ve eşleşen kişiler otomatik olarak içeri alınır. Kapı ziline veya içeri girme talebine yanıt vermenize gerek yoktur. Biyometrik doğrulama, parmak izleri, tuş vuruş dinamikleri, yüz özellikleri, yürüyüş ve ses baskısını içeren benzersiz davranışsal ve fizyolojik özelliklere dayanmaktadır.

Web sitemizi ziyaret ederek ZKTeco Türkiye güvencesiyle beğeninize sunulan tüm akıllı kilitler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar (0)
banner92

Malatya oto kiralama

Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
Namaz Vakti 23 Ekim 2021
İmsak 05:18
Güneş 06:36
Öğle 12:34
İkindi 15:48
Akşam 18:21
Yatsı 19:35
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P