Burakcan Cinayetine Ağırlaştırılmış Müebbet İstendi

Burakcan Karamanoğlu cinayetine ilişkin soruşturma tamamlandı. 2 kişi hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Abone olbanner90
Güncel 16.06.2014, 19:19 16.06.2014, 19:19
204
Burakcan Cinayetine Ağırlaştırılmış Müebbet İstendi
Burak can Karamanoğlu cinayetine ilişkin soruşturma tamamlandı. 2 kişi hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. İdianamedeki toplam sanık sayısı 4.

İDDİANAMEDE YER ALAN ŞÜPHELİLER

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmayı terör savcısı Mesut Erdinç Bayhan tamamladı. İddianamede Volkan Gezer, Oğuz Kartal, Zafer Karadağ ile Mustafa Saman şüpheli olarak yer aldı. Tutuklu olan Volkan Gezer ile Oğuz Kartal’ın kasten adam öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılması talep edildi. Oğuz Kartal’a aynı zamanda ‘ruhsatsız silah satmak’ suçundan 5 yıldan 8 yıla kadar hapis cezası talep edildi. Gezer ve Kartal hakkında cinayetten ceza istendi. İki şüphelinin de silahı kullandığı ancak hangisinin kullandığı sırada Karamanoğlu’nun vurulduğunun ise tespit edilmediği belirtildi.

Olayda kullanılan silahı temin ettiği iddia edilen Zafer Karadağ için de ‘ruhsatsız silah satmak’ suçundan 5 yıldan 8 yıla kadar hapis cezası istendi. Mustafa Samur’a ise ‘ruhsatsız silah bulundurmak’ suçundan 1 yıldan 3 yıla ceza verilmesi talep edildi.

BALİSTİĞİN RAPORU

Olayda kullanılan silaha ilişkin hazırlanan balistik raporu da iddianamede yer aldı. Raporda, ele geçen silah ile Burakcan Karamanoğlu’ndan çıkan mermi çekirdeğinin birbiriyle uyuştuğu, merminin şüphelilerden ele geçen silahtan ateşlendiği kaydedildi. Ancak merminin deforme olduğu, bu nedenle ateşlendikten sonra merminin sekmiş olabileceği ifade edildi.

OLAY

Berkin Elvanın son yolculuğuna uğurlanmasının ardından cenaze törenine katılan ve Şişliden Taksime yürümek isteyen gruba polis müdahale etmişti. TOMAdan tazyikli su ve biber gazı sıkılan kalabalık ara sokaklara kaçtı. Okmeydanında meydana gelen çatışmada 22 yaşındaki Burak Karamanoğlu silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Olaydan sonra kaçan şüphelilerin yakalanmasına yönelik çalışma başlatan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 25 Martta olaya karıştıkları iddia edilen 10 kişiyi yakalamış, bunlardan 2si tutuklanmıştı.

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?