Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Bana Diktatör Diyen Karşımda

Başbakan Erdoğan, TOBB'un mali genel kurulunda yaptığı konuşmada CHP lideri Kılıçdaroğlu'na beklenmedik bir tepki verdi.

Abone olbanner90
Güncel 22.05.2014, 13:48 22.05.2014, 13:48
179
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Bana Diktatör Diyen Karşımda
 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) 70. Mali Genel Kurulu başladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı KemalKılıçdaroğlu'nun da katıldığı Genelk Kurul'da açılış konuşmasını TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu yaptı. Hisarcıklıoğlu'nun ardından da Başbakan Erdoğan söz aldı.

"BANA DİKTATÖR DİYEN KARŞIMDA OTURUYOR"

Başbakan Erdoğan, TOBB Genel Kurulu'nda hitap ederken 'Bana diktatör yakıştırması yapanlar var. Tam karşımda' diyerek eliyle de protokol sıralarında tam karşısında oturan CHP Genel Başkanı KemalKılıçdaroğlu'nu işaret etti. Kılıçdaroğlu bu sözler karşısında gülümseyerek tepkisini gösterdi.

İŞTE ERDOĞAN'IN O SÖZLERİ:

"Bütün bunların yanında sayın Başkan konuşması esnasında, TOBB başkanı özellikle bir kusurdan bahsetti. Bu ülkenin Başbakanı'na "diktatör" diyen muhalefet var. Karşımda şu an bulunuyorlar. Tayyip Erdoğan, "diktatör" olacak, sen meydanlarda dolaşcaksın öyle mi? Diktatörün olduğu bir ülkede bunları yapamazsın. Bu tür yakıştırmalarla ülkenin huzurunu bozarsınız. Önce ağzınızdan çıkanı kulaklarınızın duyması lazım. Bütün bu toplumsal huzur ve adalet duygusu kadar bütün bunlar iş dünyamızı da rahatsız ediyor.

"SEN SİVİL DEĞİL MİSİN?"

Şimdi Cumuhrbaşkanlığı seçimleri hepimizin gündeminde. Ne diyor başkan? Sivil bir Cumhurbaşkanı diyor. Sen nesin sivil değil misin? Hadi aday ol. Ben de sivilim. Sayın Demirel, Özal sivil değil miydi? Sezer sivil değil miydi? Siz siville neyi kastediyorsunuz? Bir siyasi parti başkanını da aday gösterir, içinden başka birini de aday gösterir. Nitekim biz en son olarak Abdullah Gül'ü aday göstermiştik. Dışişleri bakanımızdı sivildi... Bütün engellere rağmen seçildi ve 7 yıldır başarıyla yürüttü. Şimdi ilk defa millet seçecek. Milletin seçtiği cumhurbaşkanına da hep birlikte saygı duymak zorundayız. Saygı duyacağız. Beğenirsin beğenmezsin ama milletin seçtiğini beğenmek zorundasın. İnşallah Ağustos ayında halkın oylarıylaCumhurbaşkanı seçilecek. Dah güçlü bir ülke olarak 2023 hedeflerine ilerleyeceğiz."

KILIÇDAROĞLU GÜLÜMSEDİ

Kılıçdaroğlu ve Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu bu sözler karşısında gülümseyerek tepkisini gösterdi. Başbakan, konuşmasına kısa bir süre daha devam ettikten sonra Kılıçdaroğlu’nu dinlemeden Genel Kurul’dan ayrıldı.

Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner110
banner108
banner109