Hava Sıcaklığı 4 Derece Artacak

Hava sıcaklığı, Batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak, Türkiye genelinde mevsim normalleri civarında, batı kesimlerde ise yer yer mevsim normalleri üzerinde seyredecek.

Abone olbanner90
Güncel 26.05.2014, 12:27 26.05.2014, 12:27
258
Hava Sıcaklığı 4 Derece Artacak
Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre, Batı Karadenizin iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolunun doğusu, Doğu Anadolunun kuzey ve batısı ile Edirne, Kırklareli, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Mersinin iç kesimleri, Ankaranın kuzey ve doğusu, Çankırı, Kırıkkale ve Adıyaman çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Çorum, Amasya, Tokat, Gümüşhane, Bayburt, Kars, Ardahan ile Giresun ve Artvinin iç kesimleri, Sivasın kuzeydoğusu ve Erzincanın kuzey çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı, batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Sıcaklık, yurt genelinde mevsim normalleri civarında, batı kesimlerde yer yer mevsim normalleri üzerinde seyredecek.

Rüzgar ise genellikle kuzey ve batı, Akdeniz kıyıları ile Doğu Anadolunun doğusu ve Güneydoğu Anadoluda güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

-KUVVETLİ YAĞIŞ-

Yağışların, öğle saatlerinde Çorum, Amasya, Tokat, Gümüşhane, Bayburt, Kars, Ardahan ile Giresun ve Artvinin iç kesimleri, Sivasın kuzeydoğusu ve Erzincanın kuzey çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olmasının beklendiğine dikkat çeken Meteoroloji, su baskını, dolu, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

İSTANBUL: Parçalı ve az bulutlu.(26)

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde kuzey ve doğu kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(25)

İZMİR: Az bulutlu. (29)

ADANA: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(28)

ANTALYA: Az bulutlu, iç kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu.(26)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.(22)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (16)

DİYARBAKIR: Parçalı, yer yer çok bulutlu.(29)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinde Edirne ve Kırklareli çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Az bulutlu, iç kesimleri yer yer parçalı bulutlu.

AKDENİZ: Az bulutlu, iç ve doğu kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş ile Mersinin iç kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak.

İÇ ANADOLU: Parçalı yer yer çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Ankaranın kuzey ve doğusu, Çankırı ve Kırıkkale çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gürültülü sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar, öğle saatlerinde Çorum, Amasya, Tokat, Gümüşhane, Bayburt ile Giresun ve Artvinin iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olacak.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinde Kars ve Ardahan çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Adıyaman çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?