İzmirden PKKya Katılan 4 Kişi Teslim Oldu

İzmirde yaşayıp bir süre önce kandırılarak kırsala götürüldüklerini savunan 1i çocuk 4 kişi, terör örgütünden kaçıp güvenlik güçlerine teslim oldu.

Abone olbanner90
Güncel 06.06.2014, 20:23 06.06.2014, 20:23
241
İzmirden PKKya Katılan 4 Kişi Teslim Oldu
İzmirde PKKya katılan 4 kişi, terör örgütünden kaçıp güvenlik güçlerine teslim oldu. İfadelerinin alınmasının ardından ailelerine kavuşan 4 kişiden 17 yaşındaki N.Ö.nün ifadesinde, "Ailemi çok özlediğim için dayanamayıp kaçtım" dediği öğrenildi.

1 YIL ÖNCE KIRSALA KAÇIRILDILAR

İzmir polisi, kentte yaşayıp çocuklarının terör örgütü PKK üyeleri tarafından kaçırıldığını ileri süren ailelerle görüşmelerini sürdürüyor. Yaklaşık bir yıl önce örgüt üyeleri tarafından kandırılıp kırsala götürüldüğünü iddia eden 1i çocuk 4 kişi, bir süre önce örgütten kaçıp, güvenlik güçlerine teslim oldu. İfadelerine başvurulan N.Ö. (17), Ö.Y. (20), E.Y. (22) ve A.K. (30) daha sonra serbest bırakıldı ve ailelerine kavuşmaları sağlandı.

"AİLEMİ ÇOK ÖZLEDİM"

PKK üyeleriyle yaklaşık bir önce tanıştığını ve kandırılarak kırsala götürüldüğünü ileri süren N.Ö.nün ifadesinde, "İzmirde bazı etkinliklere katıldım. Burada tanıştığım kişiler beni önce Diyarbakıra, oradan da kırsala götürdü. Dağda kaldığım süre içinde ailemi çok özledim bu nedenle kaçıp teslim oldum" dediği öğrenildi.
Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?