banner107

Kocası Cinayet İşleyen Dekanın İstifasını YÖK Kabul Etmedi

Türkiyenin gündemine oturan Konya Selçuk Üniversitesindeki yasak aşk cinayetinde yeni bir gelişme yaşandı.

Abone olbanner90
Güncel 20.06.2014, 16:03 20.06.2014, 16:03
189
Kocası Cinayet İşleyen Dekanın İstifasını YÖK Kabul Etmedi

Konya Selçuk Üniversitesi’nde öğretim üyesi eşinin bir akademisyeni öldürmesinin ardından rektörlüğe dekanlık görevi için istifasını sunan Prof. Handan G.’nin talebi YÖK’ten geri döndü.

YÖK’ün istifasını kabul etmediği Prof. Dr. Handan G., "Yeterince üzüldüm ve çok yıprandım. İşime gücüme bakıp yürümek istiyorum." dedi.

ÜNİVERSİTEDE YASAK AŞK CİNAYETİ

Konya Selçuk Üniversitesi, Haziran ayının başında korkunç bir cinayete sahne olmuştu. Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi 42 yaşındaki Doç. Dr. Celalettin Özdemir odasında boğazı kesilerek öldürülmüş halde bulunmuş, cinayeti de aynı fakültedeki evli ve 1 çocuk babası 55 yaşındaki Prof. Dr. Ahmet G.’nin işlediği ortaya çıkmıştı. Yapılan soruşturma sırasında iki öğretim üyesinin ilgi duyduğu sekreter Asuman S. ‘Cinayete iştirak suçundan’ gözaltına alınıp, sevk edildiği mahkeme tarafından ‘Adli kontrol’ kararıyla serbest bırakıldı.

ÜNİVERSİTE, DEKANIN DA İSTİFASINI İSTEDİ

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü geçtiğimiz hafta Asuman S.’nin işine son verirken, zanlı Prof.Dr. Ahmet G.’nin eşi Prof. Dr. Handan G.’den de Mühendislik Fakültesi Dekanlığı görevinden istifa etmesini istemişti. Üniversite yönetiminin ‘istifa et’ çıkışı üzerine istifasını sunan Handan G., YÖK’ten gelen haberle sevindi.

YÖK, İSTİFAYI ONAYLAMADI

YÖK, önceki gün Handan G.’nin istifasını onaylamayıp görevine devam etmesi yönünde karar verdi. Görevine devam edeceği kararını yıllık izinde öğrenen Handan G., önümüzdeki haftalarda görevine dönerek çalışmaya başlayacağını söyledi. Handan G. şunları kaydetti: "Ben bu konuda konuşmak istemiyorum. Çünkü yeterince ‘ ve çok yıprandım. Kötü şeyler yaşandı. Ben işime gücüme bakmak, önüme bakıp yürümek istiyorum. Zaten soruşturma aşamasında olan bir olay var. Ben de herkes gibi gerçeklerin ortaya çıkmasını izleyeceğim. Neyin ne olduğunu tam olarak bilmiyorum."

Öte yandan Handan G.’nin istifasıyla üzülen Mühendislik Fakültesi’nde YÖK’ün kararının büyük bir sevinçle karşılandığı öğrenildi.

"TEK MAĞDUR HANDAN HANIMDI"

Handan G.’nin göreve geri döneceğini öğrenen üniversite çalışanları ve öğrencilerin adeta bayram havası yaşadığı belirten bir personel, “Bu olayda 3 kişi de masum değil. Olayın tek mağduru Handan hanımdı. Çok mutluyuz” değerlendirmesini yaptı.

HANDAN G. KİMDİR?

Kimya mühendisi Handan G. 22 Ekim 2007’den bu yana Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü Proses Ve Rektör Tasarımı Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapıyor. G., 2012 yılınının şubat ayından haziran ayına kadar dekan vekilliği; haziran ayından bu yana da dekan olarak görev yapıyor. 76 akademik çalışmaya imza atan bilim insanı Handan G., 21 tezi de yönetti. Lisans danışmanlığından, kimyasal reaksiyon mühendisliğine, uygulama ve laboratuvar derslerine kadar Handan G., çok sayıda kimya mühendisi yetiştirdi.

Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109