Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı AKDENİZ Sağmak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü birçok ili kuvvetli yağışlara karşı uyardı.

Abone olbanner90
Güncel 22.05.2014, 18:59 22.05.2014, 18:59
223
Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı AKDENİZ Sağmak yağış uyarısı
 Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın güney ve doğusu, İç ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinin sağanak yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
Yağışların; öğleden sonra Karabük, Kastamonu, Çorum, Gümüşhane, Çankırı, Sivas, Erzincan, Kars, Ağrı, Iğdır, Ankara'nın doğusu, Kırıkkale ve Malatya'nın kuzeyi ile Giresun'un güneyinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
 
Hava sıcaklığında önemli bir değişikliğin olmayacağı, yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.
Rüzgar ise genellikle kuzey ve batı, zamanla Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.
 
BAZI İLLERDE HAVA DURUMU
 
İSTANBUL: Parçalı yer yer çok bulutlu, Anadolu Yakası sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.(24)
ANKARA: Parçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. (23)
İZMİR: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu. (28)
ADANA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (28)
ANTALYA: Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, öğleden sonra iç kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (26)
SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (20)
ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. (15)
DİYARBAKIR: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (25)
 
BÖLGELERDE HAVA DURUMU
 
MARMARA: Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusu sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.
EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı, bölgenin iç kesimleri yer yer çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
AKDENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra bölgenin iç ve doğu kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.
İÇ ANADOLU: Parçalı yer yer çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar, öğleden sonra Çankırı, Sivas, Ankara'nın doğu kesimleri ile Kırıkkale'nin kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olacak.
BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğleden sonra Karabük ve Kastamonu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar, öğleden sonra Çorum ve Gümüşhane ile Giresun'un güney ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olacak.
DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, öğleden sonra Erzincan, Kars, Ağrı ve Iğdır ile Malatya'nın kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Adıyaman, Mardin, Batman ve Siirt çevreleri, öğleden sonra bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacak.
Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?