Tahliye Olan Hurşit Tolon Silivri Cezaevinden Çıktı

Malatya Zirve Yayınevi davasından tahliye olan Eski Ege Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hurşit Tolon, Silivri Cezaevinden çıktı.

Abone olbanner90
Güncel 10.06.2014, 22:16 10.06.2014, 22:16
204
Tahliye Olan Hurşit Tolon Silivri Cezaevinden Çıktı
Malatya Zirve Yayınevi davasından tahliye olan Eski Ege Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hurşit Tolon, Silivri Cezaevinden çıktı.

21.45TE SERBEST BIRAKILDI

Kararın cezaevine ulaşmasının ardından saat 21.15’te serbest bırakılan Hurşit Tolan, cezaevi kapısından avukatı İlkay Sezer ile birlikte çıktı.

TOLON: 3 YIL SONRA ÖZGÜRLÜĞÜ TENEFFÜS EDİYORUM

Tolon, gazetecilere yaptığı açıklamada, "3 yıl sonra sizinle beraber özgürlüğü teneffüs ediyorum. Elbette söylenecek çok şey var ama kesinlikle belirtmek isterim ki, zihinlerinde ve gönüllerinde böyle büyük bir kumpasın, böyle bir tertibin, böyle bir katakullinin mağduru olmuş olan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yüzlerce yurtsever, kahraman evladı, aydınlar, yazarlar, düşünürler, öğretim üyeleri, akademisyenler, bu bulunduğumuz yerde yakında göreceksiniz, bir adaletsizlik müzesi olacak olan bu yerde, çok haksızlıklara uğradık. Bütün bu haksızlıklara, yüce milletimiz vicdanında ve gönlünde hayır dedi. Kar, kış, kıyamet demeden, hiçbir yılgınlık göstermeden Türkiye’nin her yerinden koşup, gelip, bizi burada destekledi. İşte bugün burada, huzurunuzda, daima o gücü, kuvveti veren ve bizim suçsuzluğumuza inanan yüce milletimizin, o vefakar, cefakar yürekli insanlarına da kalben teşekkürlerimi borç biliyorum" dedi.

"BAĞIMSIZ VE ADİL YARGILAMAYI ŞİAR EDİNMİŞ OLAN YARGI MENSUPLARIMIZ VAR"

Hurşit Tolon, "Pek çok olumsuzluğa, pek çok kötü örneğe rağmen, bu ülkede halen vicdanlı, vicdanında Allah korkusu olan, bağımsız ve adil yargılamayı şiar edinmiş olan yargı mensuplarımız vardır. Onun bir sonucu olarak, ben şimdi burada huzurunuzda bulunuyorum. O yargı mensuplarına, bu gerçeği anlamış ve gecikmiş olan hürriyetimi bahşetmiş olmaları sebebiyle de teşekkürlerimi sunmak zorundayım" dedi.

TUTUKLU KALDIĞI TEK DAVA "ZİRVE"YDİ

Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi, Zirve davasının tutuklu sanığı emekli Orgeral Hurşit Tolonun tutuklu kaldığı tek dava olan Zirve davasından tahliyesine karar verdi. Daha önce Ergenekon davasından tahliyesine karar verilen Tolon cezaevinden çıktı.

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?