banner107

Tahşiyeciler kimdir? Cemaate Tahşiyeciler operasyonu!

Yapılması beklenen paralel devlet operasyonu bugün sabah saatlerinde başladı. Operasyonun nedenin paralel yapının Tahşiyeciler grubuna tuzak kurulmasıyla ilgili olduğu söyleniyor. ve Ekrem Dumanlı hakkında gözaltı kararı çıktı. Engin Koçve Salih Asan tutuklandı; Hidayet Karaca da emniyete gitti.

Abone olbanner90
Güncel 14.12.2014, 15:17 14.12.2014, 15:17
206
Tahşiyeciler kimdir? Cemaate Tahşiyeciler operasyonu!

TAHŞİYECİLER KİMDİR?
Nur Hareketi’nin bir kolu olan Tahşiyeciler’in Gülen karşıtı olduğu söyleniyor. El Kaide’ye yakın olduğu da iddia edilen ‘Tahşiye Örgütü’ne yönelik 22 Ocak 2010′da bir operasyon düzenlenmişti. Tahşiyeciler grubuna yapılan bu operasyonda Mehmet Doğan ile birlikte 122 kişi gözaltına alınmıştı. “Tahşiye Örgütü” ismi ise Samanyolu TV’de “Tek Türkiye” dizisindeki “Karanlık Kurul”da yer almıştı. Tahşiyeciler operasyonu kapsamında tutuklanan sanıklar bir süre sonra serbest bırakılmıştı. Bugünkü paralel yapı operasyonunda Tek Türkiye dizisinin yapımcısı da göz altına alındı.
 
TAHŞİYECİLER GRUBUNUN SAVUNMASI
Tahşiyeciler grubunun bu süreçteki savunması da dikkat çekiciydi. Sohbet evinde bulunan el bombalarının üzerinden polislerin parmak izinin çıktığını belirten cemaat üyeleri, duruşmalarda, “Kumpas mağduru” olduklarını dile getiriyorlardı. Mehmet Doğan, 17 ay sonra tahliye olsa da hakkındaki yargılama halen sürüyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan suç duyurusunda ise şöyle denilmişti: “Emniyet raporlarında ve devletin elindeki belgelerde açıkça görüleceği üzere paralel yapının hedef gösterdiği kişiler o zamana kadar asayişi ihlal edecek bir tek hadiseye dahi karışmamıştı. Çevrelerinde güzel ahlaklı olarak bilinen kişiler, bir gecede terörist ilan edildi. Dehşetli bir komplo ve senaryo hayata geçirildi. Biz yalnızca hakkın tecelli etmesini istiyor, suç duyurusunda bulunuyoruz.”
GÜLEN TAHŞİYECİLERİ HEDEF GÖSTERDİ İDDİASI

Fethullah Gülen’in 6 Nisan 2009′da internet sitesine konulan bir konuşması Tahşiyeciler’i hedef haline getirdi. Gülen’in gündem oluşturan, “Türkiye’de de Hizbulvahşetten sonra El-Kaide’yi icat ettiler. Yarın daha başka şeyler de icat edebilirler. Mesela ‘Tahşiye’ diye bir şey icat edebilirler. Onları güçlendirirlerse ellerine silahlar da verebilirler. Adlarına da Tahşiyeciler derler. Sonra da Kalaşinkoflar verirler ellerine, iki yerde bir şey yapınca bunlar. Demek ki imkân bulunca bunlar da silahlanabiliyor. İnsanlara terörist damgasını vuracaklar, orada” sözlerinden bir süre sonra, Samanyolu TV’de yayımlanan ‘Tek Türkiye’ isimli dizi, Tahşiyeciler grubunu gündeme getirdi. Dizide, ‘Karanlık Kurul’un icat ettiği “Tahşiye Örgütü” ismi kamuoyuyla paylaşıldı. Aylar sonra da operasyonlar başladı.
Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109