100 milyonluk miras vurgunu!

Abone olbanner90
Gündem 26.08.2022, 12:56
44
100 milyonluk miras vurgunu!

Ankara'da yaşayan Berna Baldudak, 72 yaşındaki şizofreni hastası babasına vasi tayin etmek istediği sırada, babasının imzaladığı vekâlet ile 100 milyon liranın üzerindeki mal varlığını erkek kardeşi Erdem B'nin üzerine geçtiğini öğrendi.

Yaşadığı şaşkınlık bununla da bitmeyen genç kadının, başlattığı hukuk mücadelesinde; mahkemeye babasının 'Akıl sağlığı yerindedir' raporu geldi. Rapora itiraz sürecinde baba hayatını kaybetti. Babasının ölümünden 4 ay önce tüm mal varlığını vasiyetname ile Erdem B'ye bırakırken, kendisini de mirastan çıkardığını öğrenen kadın, kardeşinin hazırladığı akıl sağlığı raporunu almak için de aracılar kullandığını öğrenince bir şok daha yaşadı.
Ankara'da 72 yaşında vefat eden Rıfat B'ye genç yaşındayken şizofreni teşhisi konuldu. Bu süreç içerisinde evlenip 4 çocuk sahibi olan ve sanayicilik yapan Rıfat Baladudak, hastalığının ilerlemesi üzerine çeşitli hastanelerde defalarca tedavi gördü, 6 kez elektroşok bile uygulandı. Rıfat B'nin yaşının ilerlemesi ve mal varlığının koruma altına alınmasını istemesi üzerine 42 yaşındaki kızı Berna Baldudak, babasına vasi atanmasını istedi.

Yorumlar (0)

banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner109