Kanaat Önderi Umut Pak'dan Esnaf Ziyareti

Abone olbanner90
Gündem 06.06.2022, 18:44
55
Kanaat Önderi Umut Pak'dan Esnaf Ziyareti

Kanaat Önderi Umut Pak'dan Esnaf Ziyareti

Son zamanlarda adını basından çokça duymuş olduğumuz Metafizik Uzmanı ve Kanaat Önderi Umut Pak bugün de esnafın derdini dinlemek için halkın arasındaydı. Çok sayıda esnaf ile görüşen Umut Pak’a esnaf son günlerde dertleri ve yaşadıkları sorunlarından bahsetti. Halkın yetkili makamlara yeterli düzeyde ulaşamamasından dolayı Kanaat Önderi Umut Pak bu ziyaretleri gerçekleştirdiğini sorunları da ilgili yerlere ileteceğini söyledi.

Bir süre bazı milletvekillerinin danışmanlığı üstlenmiş olan Umut Pak halkın sitem ve dileklerini dinledi.
 

Küçükçekmece Cennet mahallesi Tren Giyim esnaflarıdan biri olan Emrah Topdağ giyim sektörü ile yıllardır ilgilendiğini, şuanda erkek giyim sektöründe yaşanan zorlukları şu şekilde dile getirdi;
‘’Halkımızın alım gücünden dolayı kaliteli ürünlere ulaşım zor oluyor ve bu nedenle mağazalarımıza ürün alırken zorlanıyoruz. Kar marjlarımızı fazlası ile düşürerek halkımıza bu şekilde kaliteli ürünleri sunabiliyoruz. Kalitesiz ve adi kumaş ürünleri de bırakın uzun vadede olmayı kısa vadede dahi renk atmaları ve sökülmeler, yırtılmalar olacağından mağazamıza sokmuyoruz. Fiyatlardan yalnızca halk değil bizde fazlasıyla şikayetçiyiz.

Kanaat Önderi Umut Pak’ın bir diğer durağı da minibüs durağı oldu. Minibüs durağı kahyalarından Mustafa Bey İstanbul’un artan nüfus yoğunluğundan kaynaklı minibüslerin gün geçtikçe daha çok dolduğunu, akaryakıt ücretlerinden dolayı da özel araçların trafikte azalarak yoğunluğun toplu taşımalara aktığını dile getirdi.

Fakat bu yoğunluğun yine de toplu taşımaların mazot ücretini karşılamakta zorlandığını bu yüzden kontak kapatma durumuna geldiklerini söyledi. Devletimizin buna bir çözüm bulacağından bahseden ve halkı bir nebze de olsun sakinleştirmeye çalışan Kanaat Önderi Umut Pak şikayetlerin dikkate alınacağını bildirerek minibüs durağından bir sonra ki durağa hareket etti.

 

Tekel sahibi Haydar Çelik ile olan fikir alışverişinde Kanaat Önderi Umut Pak’a Çelik dertlerini şu şekilde dile getirdi;
‘’Vatandaş geliyor örnek veriyorum 70’lik bir şişe içki alacak 450 lira olmuş, gelir dağılımına baktığımız zaman bu çok saçma bir süreç şimdi bir 70’lik şişede ki ÖTV oranına baktığımız zaman alınan bir şişenin içerisinden bir kadehi sizin geri kalanı tamamen devletin. Yani burada baktığımızda alkolik olan vergiler oluyor. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde böyle bir zam gelmemiştir. Döviz kaynaklı kur zammı geldi, birde maliyet zammı geldi.  Bu zamlara birde bandrol zammı eklenerek alkollü içeceklerin fiyatını defalarca katladı.’’
Satışların çok düştüğünü potansiyel müşterilerin azaldığını ve bu kişilerin artık kendi alkollü içeceklerini üretme ve tüketme yönelimine döndüğünü söyleyerek sahte içki ölüm vakalarının da bu nedene bağlı olarak arttığını söyledi. 30 yıllık tekel işletmeciliği yapan Çelik; ‘’Hiçbir insanın fiyatlardan dolayı alkol ve sigaradan vazgeçmeyip maalesef ki daha kötü bir yol olan sahte, kaçak tekel ürünlerine dönüş sağlayacağını, bununda ülke ekonomisine ve insan hayatına büyük tahribatlar verdiğini dile getirmiştir.

Metafizik Uzmanı ve Kanaat Önderi Umut Pak’ın ziyaretleri karşılıklı fikir alışverişinin ardından son buldu.

Yorumlar (0)

banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106