Ruhu Dinlendiren Şarkılar

Ruhu Dinlendiren Şarkılar

Gündem 24.04.2020, 21:12 24.04.2020, 21:12 Vadi sağdıç
23
Ruhu Dinlendiren Şarkılar
 

İş ve hayat yorgunluğu, stresinin üzerine bir kaçamak yapıp hem müzik dinleyip hem de ruhunu dinlendirmek isteyen müzikseverlere özel ''Ruhu Dinlendiren Şarkılar'' isimli bir müzik listesi derledik.

1. Evgeny Grinko - Valse

Rus bir piyanist olan Evgeny Grinko'nun özellikle Türkiye'de ünlenmesini sağlayan Valse bestesidir. Sanatçının her yıl Türkiye'de konserleri bulunmaktadır.

2. Balmorhea - Remembrance

Delibal filminin final sahnesinde de kullanılan Remembrance şarkısı ulusal platformlarda oldukça rağbet görmüş ruhu dinlendiren özel şarkılardan.

3. Anathema - Flying

Tüm dünya çapında bilinen ünüyle Anathema, diğer şarkılarının aksine anlamlı ve yavaş ritimli bu şarkıyla diğer şarkılarından ayrılarak listemizde yer alıyor.

4. Shamrain - Raindrops

Ruhu dinlendiren notalarla bestelenmiş Raindrops şarkısı, ülkemizde birçok dinleyiciye sahip Shamrain'den geliyor. Raindrops, Shamrain'in de en çok dinlenen şarkıları arasında.

5. No Land - Düşünme Kaybolursun

Güzel bir enstrümantel kayıt ile keman, gitar, çello karışımından ruhu dinlendiren harika tınılar çıkaran No Land grubu bu listeye girmeyi kesinlikle hak ediyor.

6. Silgi - Ay Tutulması

Piyano solosu ile başlayan, arkasından akustik gitar ile devam ederek devam eden bu şarkı, anlamlı sözleri ile listemize altıncı sıradan eşlik ediyor.

7. Low - Starfire

Dünyaca ünlü bestecilerden olan Low, geçtiğimiz yıllarda çıkardığı albümünde yer alan Starfire isimli şarkısı ile ruhu dinlendiren şarkılar arasında.7

Kaynak : https://xmuzik.net

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?