Sedat Peker'den sözde aydınlara ikinci dalga

İmza attıkları bildiri ile devlete demediklerini bırakmayan sözde akademisyenlerin ,Sedat Peker'in açıklaması sonrası beğenmedikleri devletten koruma talebinde bulunmalarını yorumlayan iş adamı Peker "onlar teröristlerden koruma talebinde bulunsunlar"dedi.

Abone olbanner90
Gündem 18.01.2016, 23:52 19.01.2016, 00:55
40
Sedat Peker'den sözde aydınlara ikinci dalga

 İşte Sedat Peker'in konuyla alakalı basın açıklaması;
"Sözde aydınların bildirisine göstermiş olduğum haklı reaksiyonumdan sonra şahsımla ilgili bu akademisyenler tarafından, çeşitli adliyelere şikayetlerde bulunulduğunu basından öğrenebilme imkanım oldu.

Dilekçelerinde polis koruması istemeleri ise bence üzerinde mizahçıların hikayeler yazması kadar komik bir durumu ortaya çıkarmıştır (Polise katil diyeceksiniz,sonrada onlar tarafından korunmak istiyoruz diye, dilekçe vereceksiniz.).Bence bu aydınlar, eğer ki bir koruma istiyorlarsa bildirilerinde destek çıktıkları terör örgütü üyelerinden istemelidirler. Benim yaptığım açıklama bu sözde akademisyenlere doğru adresi gösterebilmişse bu işe de yaradı diye, ayrıca sevinç duyarım.

Ancak bu terörist sevdalılarına üzülecekleri bir haberim var. Yaptıkları şikayetten hukuken hiçbir şey çıkmaz. Şahsımı tanıyan bütün avukatlar,müşterek olarak hukuk bilgimin TÜRKİYE’deki en iyi avukatlarla eşit durumda olduğunu söylerler.

Paralel yapının gizli elemanı olan bir savcıya dahi bu dosyayı düşürseniz, yapabilceği hiçbir şey yok. Çünkü ben afaki bir zamandan bahsediyorum. Eğer şunlar olursa karşılığında da bu olur diyorum(Örnek vermek gerekirse halanızın sakalları, bıyıkları olursa emiceniz olurdu,demekle aynı anlamı taşıyor.).Yani hâlihazırda öyle birşey olmadığı için söylediklerimin de şiddete çağrı yapmadığı ortaya çıkıyor.

Geçen gün bir açıklama yaparak ben silahsız olan kimseyi tehdit etmedim. Üç yaşındaki çocuk ŞEHİTLERİMİZİN kanlarıyla duş alanlar ve onları destekleyenler eğer ki hayallerine ulaşır, DEVLETİMİZİ yıkmayı başarırlarsa gereğini yapacağımızı söyledim, diyorum.

Bazı yarım akıllılarda benim korktuğumu, geri adım attığımı söylemişler. Yazılanı okuyabilen ama anlayamayan yarım akıllılara karşı her zaman merhametli olmuşumdur. Çünkü (beyinsiz oldukları için) ben bırakın söylediğimden geri adım atmayı,çıtayı bir adım daha üste taşıyorum. Ben tehdit etmedim. Başlarına gelecekleri söyledim diyorum (Bu söylediğim asla geri adım atmak değildir. Aksine çıtayı bir adım yükselterek iddiamın altını kalın harflerle çizmektir.).

Birde Sayın Nazlı Ilıcak'ın hakkımda yazdığı tweete değinmek isterim. Nazlı abla tweetinde, SEDAT PEKER’in "En iyi iş adamı" anketinde birinci olması ÜLKEMİZİN durumunu anlatıyor, tarzında bir şeyler söylemiş. Biz,Nazlı ablayla yüz yüze 95’li yıllarda tanışıp röportaj yapmıştık. 2004 yılında gözaltına alınıp tutuklandığım zaman sağ olsun benimle ilgili haberler yapmıştı.

Bu haberler üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü kendisi hakkında beni koruduğu için “suçu ve suçluyu övmekten” yargılanmasını istemişti (Hatta kendisini basın konseyine de şikayet etmişlerdi.).Benim anlayamadığım sanki ben Nazlı ablayla ilk tanıştığımda kendi mi cami hocası olarak tanıttım da bugün sözde akademisyenlere bu şekilde sert sözler söyleyerek kendisini şaşırttım. Ben ilk tanıştığımızda da kendisine iş adamı olduğumu ancak inandığım kutsal değerlere ve ÜLKEME birisi zarar verirse ona asla merhamet etmeyeceğimi ve acımayacağımı söylemiştim.

Yukarıdaki satırda söylediğim gibi kendimi cami hocası olarak tanıtıp sonrasında içimden farklı bir adam ortaya çıkarmadım. Ben neysem onu söyledim. 2004 yılında polise karşı beni savunmakla suçlanan Sayın Nazlı Ilıcak ne değişmiştir de bugün benimle ilgili bu tweeti paylaşma gereksinimi hissetmiştir ( Bu sorunun cevabı olarak paralel yapının gerçek yüzünü elimden geldiğince insanlarımıza anlatmamın olabileceğini düşünmeden edemedim.)"

Yorumlar (0)
banner92

Malatya oto kiralama

Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
Namaz Vakti 22 Ekim 2021
İmsak 05:18
Güneş 06:36
Öğle 12:34
İkindi 15:48
Akşam 18:21
Yatsı 19:35
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P