WhatsApp'a 4 yeni özellik!

Abone olbanner90
Gündem 10.08.2022, 13:37
45
WhatsApp'a 4 yeni özellik!

Popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp'ın çatı şirketi Meta'nın kurucu CEO'su Mark Zuckerberg, yaptığı yeni bir paylaşımda WhatsApp'a gizlilik ve güvenlik odaklı 3 yeni özellik geleceğini açıkladı. 

1) EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ENGELLEME
WhatsApp'ta artık bir kez görüntülenebilen fotoğraf ve video mesajlarında ekran görüntüsü engellenebilecek. Bu sayede, tek sefer görüntülenebilen fotoğraf ve videolar gönderildiğinde karşı taraf bu içeriklerden ekran görüntüsü alamayacak ve bu mesajları başka bir kişinin görme olasılığının önüne geçilecek.


2) SESSİZ SEDASIZ GRUPTAN ÇIKMA
Platform kullanıcıları, artık bulundukları bir WhatsApp grubundan sessiz sedasız çıkabilecek. Bir katılımcı gruptan ayrıldığında, WhatsApp halihazırda olduğu gibi bu gelişmeyi bir sistem mesajı olarak grupta göstermeyecek. Gruptan çıkan kişiler, yalnızca WhatsApp gruplarına eklenecek olan yeni bir bölüm üzerinden 60 gün süreyle görüntülenebilecek.


3) SON GÖRÜLMEYİ VE ÇEVRİM İÇİ DURUMU SEÇİLİ KİŞİLERDEN GİZLEME
Kullanıcılar ayrıca, artık son görülme zamanlarını ve çevrim içi olduklarına ilişkin ibareyi rehberlerindeki belli kişilerden gizleyebilecek. Yeni özelliğe, "Ayarlar" menüsündeki "Gizlilik" seçeneği altında yer alan "Son Görülme" bölümünden erişilebilecek. Burada yer alan ".... dışındaki bağlantılarım" seçeneğine tıklayan kullanıcılar, son görülme ve çevrim içi durumlarını gizlemek istedikleri kişileri tercih edebilecek.


4) MESAJLARI 1 SAATTEN UZUN BİR SÜRE SONRA SİLEBİLME
WhatsApp'a eklenen bir başka yeni özellik ise kullanıcıların gönderdikleri mesajları sohbet ekranından silmesine olanak tanıyan 'Herkes İçin Sil' özelliğine güncelleme getirecek. Bu sayede; halihazırda 1 saat 8 dakika 16 saniye ile sınır olan mesaj silme süresi, 2 gün 12 saate uzayacak. Böylece kullanıcılar, sohbetlere gönderdikleri bir mesajı üzerinden 2 gün geçtikten sonra bile silebilmeye başlayacak.

Yorumlar (0)

banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner109