Çiğli’de muhtarlar doğa için yarışıyor

İzmir’de Çiğli Belediyesi tarafından, atık yağların doğaya karışmadan geri dönüşüme kazandırılması amacıyla muhtarlar arası ödüllü "Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışması" başlatıldı.

Abone olbanner90
İZMİR 15.03.2021, 16:26
4
Çiğli’de muhtarlar doğa için yarışıyor

İzmir’de Çiğli Belediyesi tarafından, atık yağların doğaya karışmadan geri dönüşüme kazandırılması amacıyla muhtarlar arası ödüllü "Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışması" başlatıldı.

Çiğli Belediyesi, atık yağların geri dönüşüme kazandırılması amacıyla farkındalık oluşturacak bir uygulamaya imza attı. Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünce, muhtarlar arası ödüllü "Bitkisel Atık Yağ Toplama Yarışması" başlatıldı. 31 Mayıs 2021 tarihine kadar devam edecek yarışma sonucunda, bin litre bitkisel atık yağ toplayan muhtarlığa mini buzdolabı, 500 litre bitkisel atık yağ toplayan muhtarlığa yazıcı, 350 litre bitkisel atık yağ toplayan muhtarlığa sümen takımı, 200 litre bitkisel atık yağ toplayan muhtarlığa kırtasiye seti, 100 litre atık yağ toplayan muhtarlığa ise 5 top A4 fotokopi kağıdı hediye edilecek.

Yarışmanın ödül töreni, 4 Haziran 2021 tarihinde Çiğli Belediyesi Fakir Baykurt Salonu’nda düzenlenecek. Öte yandan, vatandaşları da geri dönüşüm zincirine dahil etmek amacıyla Çiğli Belediyesi ve Başkan Utku Gümrükçü’nün sosyal medya hesaplarından ikamet ettikleri muhtarlıklara destek olma çağrısı yapıldı.

Başkan Gümrükçü: "Atık yağları çöp veya lavabolara dökmeyelim"

Çevre kirliliğiyle mücadelelerini kararlılıkla sürdürdüklerini ifade eden Başkan Gümrükçü, "Gelecek nesillere yaşanabilir bir Çiğli bırakmayı en öncelikli sorumluluklarımız arasında görüyoruz. Hizmet ve projelerimizi çevre duyarlılığı gözeterek hayata geçiriyoruz. Son olarak, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüz aracılığıyla muhtarlarımız arasında düzenlenecek atık yağ toplama yarışmamızın startını verdik. Çiğlili hemşehrilerimi, bağlı bulundukları muhtarlara destek olmaya çağırıyorum. Atık yağları çöp veya lavabolara dökmeyelim. Biriktirerek muhtarlıklarımıza bırakalım. El ele verirsek önce Çiğlimizi sonra ülkemizi ve dünyamızı çok daha yaşanabilir bir yer haline getirebiliriz" dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?