Rıdvan Şükür, Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürünün Misafiri oldu.

Dağcı ve Doğa sporcusu Rıdvan Şükür, Çanakkale savaşının 100. Yılı ve Truva savaşının yaşandığı antik kent ve çevresini tanımak için geldiği Çanakkale’de İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz’un misafiri oldu.

Abone olbanner90
Kültür Sanat 01.09.2015, 06:46 01.09.2015, 09:48
8102
Rıdvan Şükür, Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürünün Misafiri oldu.

İl Kültür müdürü tarafından makamında ağırlanan Şükür’e ziyaret sırasında Osmanlı imparatorluğu ile İtilaf devletleri arasında 1915 ve1916 tarihlerinde devam eden kara ve deniz savaşlarının geçtiği bölge hakkında ve Dünyanın en ünlü arkeolojik kentlerinden Truva şehrini tanıtan broşür ve kitaplar hediye edildi. İl Kültür Müdürlüğü ve Güney Marmara Kalkınma ajansı ile birlikte yürütülen “Troia’nın arka bahçesinde Kuş gözlemi” çalışması hakkında dağcı Şükür’e bilgi verildi. Avrupa doğal mirası vakfı ve 18 Mart üniversitesinden Prof. Dr. Mehmet Serez tarafından hazırlanan “ Troia tarihi ulusal parkı Kuş türleri ve habitatlarının tehdit eden faktörler raporunda Troia ve çevresinde 192 kuş türünün saptandığı ifade edildi.

 Çanakkale’ye daha önce birkaç defa geldiğini söyleyen Şükür, büyük çarpışmaların olduğu, her yeri şehit kanı ile sulanan bölgenin kendisini çok duygulandırdığını söyledi, ayrıca İl kültür Müdürü Kemal Dokuz’a yakın ilgisi nedeniyle teşekkür etti.

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?