Rıdvan Şükür'e Hitit Kazıları öncesi yayın desteği.

Dağcı ve doğa sporcusu Rıdvan Şükür, Arkeoloji ve sanat yayınevinde, arkeolog ve editör Nezih Başgelen ile Hitit döneminde Anadolu ve Hititliler konu başlığı altında bir araya geldi.

Abone olbanner90
Kültür Sanat 03.03.2017, 01:09 03.03.2017, 01:15
152
Rıdvan Şükür'e Hitit Kazıları öncesi yayın desteği.

Önümüzdeki dönem içerisinde gerçekleştirilecek Hitit kazıları davet edilen Şükür, Çorum Eskiyapar ve Şapinuva kazıları öncesi sahayı daha iyi tanımak için şu ana kadar yayınlanmış kitapları okuyor. Arkeoloji sanat yayınevi editörü Nezih Başgelen tarafından desteklenen Rıdvan Şükür’e yayınevi kütüphanesinden ve yayınlarından destek sözü verildi. Eski Anadolu tarihinin en ilginç bölümünü oluşturan Hitit dönemini açığa çıkaracak kazıların kendisi için önemli olduğunu söyleyen Şükür, Anadolu’daki tarihin binerce yıllık geçmişe sahip olduğunu ifade etti

. Anadolu’da ilk defa güçlü bir siyasi birlik kuran, çeşitli toplulukları kaynaştıran ve kültürlerini yaklaşık bin yıl kadar sürdüren Hitit uygarlığının bilinmeyenlerini açığa çıkaracak kazıya davet edildiği için mutlu olduğunu söyleyen Şükür, Hitit uygarlığının her zaman kendisini etkilediğini belirtti.
Yorumlar (0)

banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner109