Simav’da gıda denetimi

SİMAV İLÇE TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ, TARIM VE ORMAN BAKANI DR. BEKİR PAKDEMİRLİ TARAFINDAN ÜLKE GENELİNDE EŞ ZAMANLI BAŞLATILAN DENETİM SEFERBERLİĞİ KAPSAMINDA, ‘ÜRÜN BAZLI’ GIDA DENETİMLERİNE DEVAM EDİYOR

Abone olbanner90
KÜTAHYA 21.05.2020, 10:57
10
Simav’da gıda denetimi

Kütahya’nın Simav ilçesinde Ramazan bayramı tedbirleri kapsamında, Simav İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ‘ürün bazlı’ gıda denetimleri yapıldığı belirtildi.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli tarafından ülke genelinde eş zamanlı başlatılan denetim seferberliği kapsamında, Simav’da gerçekleştirilen ‘ürün bazlı’ gıda denetimleri hakkında bir açıklama yapan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Tokdemir, vatandaşların güvenli gıda tüketmelerini sağlamak için gıda denetimlerine devam ettiklerini ifade etti. Tokdemir, “ 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında, aktif olarak çalışan pide fırınları, tahinli pide yapan işyerleri ve yaklaşan Ramazan bayramı için tatlı hazırlığında olan pastaneler ile benzeri işletmeler başta olmak üzere ilçemizdeki tüm gıda işletmelerinde denetimlerimiz devam etmektedir. Denetim ekibimiz, gıda işletmecilerini hijyen konusunda bilgilendirmektedir. Tüketicilerin de karşılaştıkları gıda güvenliğini tehdit eden olayları alo 174 gıda hattına ihbar etmeleri gerekmektedir” dedi.

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?