Milletvekilleri, sosyal, kültürel ve sportif yatırımları inceledi

AK Parti Malatya Milletvekilleri Ahmet Çakır ile Hakan Kahtalı, Yeşilyurt Belediyesinin yatırımlarıyla son yıllarda çehresi değişen, sosyal, kültürel, sportif yatırımlarla cazibesi artmaya başlayan Yeşiltepe bölgesinde hayata geçen ve devam eden yatırımları yerinde incelediler.

Abone olbanner90
MALATYA 23.01.2021, 16:00
51
Milletvekilleri, sosyal, kültürel ve sportif yatırımları inceledi

AK Parti Malatya Milletvekilleri Ahmet Çakır ile Hakan Kahtalı, Yeşilyurt Belediyesinin yatırımlarıyla son yıllarda çehresi değişen, sosyal, kültürel, sportif yatırımlarla cazibesi artmaya başlayan Yeşiltepe bölgesinde hayata geçen ve devam eden yatırımları yerinde incelediler.

AK Parti Milletvekilleri Ahmet Çakır ve Hakan Kahtalı, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, AK Parti İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya ve mahalle muhtarları ile birlikte Yeşiltepe Sosyal Tesis ve Halı Saha, Yeşiltepe Semt Pazarı ve Yaşam Merkezi, Kiltepe Meslek Edindirme Kurs Merkezi, İlyas Kitap Kafe ve ‘Sokak Sağlıklaştırma’ projesiyle farklı bir hüviyete kavuşan Kiltepe Mahallesi Dede Korkut ve Gülnebi Caddelerinde incelemelerde bulundular.

İç ve dış mimarisinin yanı sıra hizmet alanlarıyla Yeşiltepe’ye ayrı bir renklilik kazandıran Yeşiltepe Sosyal Tesisler içerisinde ki Halı Sahada penaltı atışları yaparak, şut çeken AK Parti Milletvekilleri Çakır ile Kahtalı, İlyas Mahallesinde hizmete sunulan Kitap Kafe’de ders çalışan gençlere, Kiltepe Meslek Edindirme Kurs Merkezinde faaliyete sunulan Erdem Okulları çalışmalarına katılan minik öğrencilere ise çeşitli hediyeler takdim ettiler.

Yeşiltepe bölgesinin sosyal ve kültürel kimliğine yeni yatırım alanlarıyla yeni güzellikler kattıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Yeşilyurt’umuzun en kalabalık bölgelerinden olup, gerek ticaret alanları gerekse de site ve konutların yoğun olduğu Yeşiltepe Bölgemizin her cadde ve sokağını daha yaşanabilir bir hüviyete kavuşturmak adına bugünde kadar yaptığımız yatırımları, yeni yatırımlarımızla taçlandırmaya devam ediyoruz. Mahalle Muhtarlarımız ve buradaki hemşerilerimizin de destekleri ve önerileriyle alt ve üst yapı yatırımlarından sosyal, kültürel, eğitim ve sportif yatırımlarımıza kadar bu bölgemizin cazibesini artırıp daha fazla tercih edilmesini sağlıyoruz. Hoca Ahmet Yesevi Mahallemizde TOKİ ile işbirliği halinde yaptığımız Kentsel Dönüşüm Projemizi tamamladık ve hem hak sahipleri hem de ev alan hemşerilerimiz yeni yuvalarında güvenli ve huzurlu bir şekilde yaşıyorlar. Yol yenileme, kaldırım düzenleme, aydınlatma ve çevre düzenleme çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiği bu bölgemizde her yaştan vatandaşımızın faydalanabileceği alanlara sahip Yeşiltepe Sosyal Tesisler ve Halı Saha projemizi tamamladık ve yakında hizmete sunacağız. Farklı bölgelerimize ulaşımın sağlandığı, ticaret alanlarımızın geçiş güzergahında ki bu değerli alanımıza modern ve konforlu bir sosyal tesis kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ailelerimiz çocuklarıyla buraya gelip rahat ve güvenli ortamlarda yemeğini yiyip kahvesini yudumlarken, gençlerimiz ise nitelikli alanlara sahip halı sahamızda maçlarını yapıp, zamanını faydalı geçirecek. Gençlerimizin her zaman dinamik, çalışkan ve sportif ruha sahip olmasını önemsiyoruz ve bu yatırımlarımızla gençlerimizin daha sağlıklı bir şekilde geleceğe hazırlanmasına destek oluyoruz. Bununla birlikte vatandaşlarımızın hem alış verişlerini rahat ve güvenli ortamlarda yapmaları hem de esnaflarımızın ürünlerini temiz ve düzenli ortamlarda satmalarına katkı sunmak adına Yeşiltepe Semt Pazarı ve Yaşam Merkezi projemize hız verdik. Hemşerilerimiz bir yandan alış verişlerini yaparken diğer taraftan aynı çatı altında ki sosyal, kültürel ve sportif alanlarda keyifli anlar yaşayacaklar. Bu arada Yeşiltepe’de atıl vaziyette olan stadımızı ise baştan aşağıya yenileyerek yeniden sporseverlerin ve takımlarımızın hizmetine sunduk” dedi.

Çavuşoğlu, Melekbaba, İlyas ve Kiltepe mahallelerini vaat ettikleri kültürel, eğitim, sportif ve sokak sağlıklaştırma projeleriyle buluşturduklarını vurgulayan Çınar, “Geniş bir alana yayılan Yeşiltepe’mizin her bölgesinin aynı düzeyde gelişmesine önem veriyoruz. 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın sosyal, kültürel ve eğitim hizmetlerimizden üst seviyede faydalanması adına yatırım alanlarımızın sayısını artırdık. Çavuşoğlu ve İlyas Mahallerimize Kitap Kafe, Kiltepe Mahallemize ise Kiltepe Meslek Edindirme Kurs Merkezlerimizi tamamlayarak hizmete sunduk. Merkezlerimize yoğun ilgi gösteren gençlerimiz, bayanlarımız ve büyüklerimiz, modern, nezih ve düzenli alanlarımızda daha fazla sosyalleşip, kültürel ve eğitim hayatlarına yeni kazanımlar ekliyorlar. Kiltepe Meslek Edindirme Kurs Merkezlerimizde 4 ile 6 yaş aralığındaki çocuklarımıza yönelik Erdem Okulumuz, bayanlarımıza yönelik meslek edindirme kurslarımızı faaliyete sunduk. Kiltepe bölgemize Gençlik Merkezi kurmak adına çalışmalarımıza hız verdik. Merkezlerimizde hijyen ve sosyal mesafe kurallarını üst seviyede uyguluyoruz. Pandemi nedeniyle şu anda katılım az olsa da inşallah bu süreci sağlıklı bir şekilde atlattıktan sonra bu merkezlerimizin daha fazla ilgi göreceğine eminim. Bununla birlikte yeni dönem vaatlerimizden olan ‘Sokak ve Cephe Sağlıklaştırma’ projelerimizi uyguladığımız bölgelerimizden olan Kiltepe’nin Dede Korkut ve Gülnebi Caddelerimiz ise restorasyon ve dönüşüm projelerimizle farklı bir hüviyete ulaştı. Her iki mahallemizin yaşam seviyesi artarken, esnaflarımızın ve hemşerilerimizin bu anlamda memnuniyetini görmek bizleri ziyadesiyle mutlu etmektedir. Son dönemlerdeki yatırımlarla gelecekte çok fazla tercih edilecek bir hüviyete kavuşacak olan Melekbaba mahallemizde ise gerek sportif gerekse de fiziksel yatırımlarımız devam etmektedir. Burada nitelikli ve kaliteli yeni yaşam alanlarının kurulmasına destek vermek adına ulaşım ağımızın konfor seviyesini artırdık. Yeşilyurt Belediyesi olarak merkez-kırsal ayrımı yapmadan tüm yaşam alanlarımızın aynı seviyede değişmesi ve kalkınmasına büyük bir öncelik tanıyoruz ve verdiğimiz sözleri tek tek yerine getirip, hemşerilerimizle aramızdaki gönül köprülerimizi her geçen gün daha da sağlamlaştırıyoruz. Tek gayemiz, bütün hemşerilerimizin temiz, düzenli huzurlu ve ferah alanlarda yaşamasıdır. Bugüne kadar ki yatırımlarımız, bundan sonra yapacaklarımıza ışık tutacaktır. Dünden daha fazla çalışıp, kalıcı hizmetlerimize yenilerini ekleyerek bize emanet edilen bu ulvi görevin gerekliliklerini yerine getirmeye azim ve kararlılıkla devam edeceğiz. Bölgemizde yatırımları yerinde inceleyip, fikir ve önerilerini paylaşan AK Parti Milletvekilimiz Ahmet Çakır ile Sayın Hakan Kahtalı’ya ise yatırımlarımıza hem verdikleri destekler hem de gösterdikleri ilgiden dolayı şahsım ve hemşerilerim adına saygı ve şükranlarımı sunuyorum“ şeklinde konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ı bölgede gerçekleşen yatırımlardan dolayı kutlayan AK Parti Milletvekili Hakan Kâhtalı da, “Birlik ve beraberlik ruhunun üst seviyede olduğu Yeşilyurt’ta Belediye Başkanımız ile Muhtarlarımız ve hemşerilerimiz arasında ki bu birliktelik güzel yatırımların gerçeğe dönüşmesine vesile olmaktadır. Ortaya çıkan bu güzel birliktelik bizleri mutlu etmektedir. Malatya’nın en eski mahallelerinden olup, nüfus yoğunluğunun üst seviyede olduğu Yeşiltepe’mizde mahallelilik kültürünün devam etmesi adına gerçekleşen bu yatırımlardan bizler gurur duymaktayız. Belediye Başkanımızda bu bölgemizin gelişmesi ve kalkınması, her yaş grubundan hemşerimizin sosyal ve kültürden, eğitim ve sanatsal hizmetlere kadar hak ettikleri yatırımlara kavuşması adına çok güzel ve başarılı hizmetlerin altına imza atmaktadır. Mehmet Çınar Başkanımızı canı gönülden kutluyorum, yatırımlar Yeşiltepe’mize ve Malatya’mıza hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

Yeşiltepe’de ki yatırımlardan gurur duyduklarını dile getiren AK Parti Milletvekili Ahmet Çakır ise, “Malatya’mızın önemli merkezlerinden olan Yeşiltepe’mizin hızlı gelişmesi ve kalkınması Belediyelerimizin yatırımları ve projeleri sayesinde olmaktadır. Adliye Binamızın bu bölgemizde hizmete girecek olması, Kuzey Kuşak yolunun da tamamlanmasıyla birlikte Yeşiltepe’mizin yaşam standardı daha iyi bir noktaya gelecektir. Yeşilyurt Belediyemizin de her yaştan vatandaşlara hitap eden Sosyal Tesisler, Halı Saha, Millet Kıraathaneleri ve Eğitim Merkezleriyle insanlarımızın sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif hayatlarına güzel dokunuşlar yapması bölgemizin sağlıklı ve güzel gelişmesine katkı sunmaktadır. Belediye Başkanımızı ve ekiplerini tebrik ediyorum” diye konuştu.
Yorumlar (0)
27°
açık
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
Namaz Vakti 27 Temmuz 2021
İmsak 04:00
Güneş 05:36
Öğle 12:53
İkindi 16:42
Akşam 20:00
Yatsı 21:29
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30