Arıcılar İçin Bal Ormanı

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, Anamur ilçesinde oluşturulan bal ormanı sahası için tespit çalışmalarını tamamladı Tespit edilen alanlar ıslah çalışmalarının ardından yöre halkının hizmetine sunulacak.

Abone olbanner90
Mersin İdman Yurdu 04.03.2014, 20:47 04.03.2014, 20:47
440
Arıcılar İçin Bal Ormanı
Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, Anamur ilçesinde oluşturulan bal ormanı sahası tespit çalışmalarını tamamladı.

Orman Bölge Müdürü Abit Baca, yaptığı açıklamada, Anamur ilçesine bağlı Kızılaliler köyü Bağla mevkisinde kurulacak olan bal ormanı sahasında incelemelerde bulundu.

Baca, burada yaptığı açıklamada, planlanan bal ormanının denizden yüksekliğinin 140 metre olduğunu ve 54 hektarlık alanı kapladığını bildirdi.

Çalışmanın yapılacağı sahada arıcılık açısından önemli olan püren ve kızılçam türlerinin yanı sıra laden ve meşenin de bulunduğunu ifade eden Baca, bu bölgeye 4 arı suluğu, 5 kovan cebi ve 1 çeşme yapılmasının planlandığını, ayrıca sahaya, arılar için yalancı akasya, badem, biberiye, hayıt, keçiboynuzu türlerinin de dikiminin yapılacağını söyledi.

Bölge müdürlüğü olarak sosyal ormancılık çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini anlatan Baca, şöyle devam etti:

"Ormancılığı halkımızla birlikte yan yana yapmaya özen gösteriyoruz. Vatandaşımızın gelirini artırmaya dönük projelerimizin olumlu sonuçlarını gördükçe yaptığımız çalışmalardan memnuniyetimiz daha da artıyor. Bal ormanı olarak tespit edilen alanlar ıslah çalışmalarının ardından yöre halkının hizmetine sunulacak. Tesis işlemleri kısa sürede bitirilecek olan bal ormanının yöre arıcılarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum." - Mersin

Yorumlar (0)