banner107

150 KÖY YOLU ASFATLANDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi bir rekora imza atarak, son 8 ay içerisinde Mersin il genelinde 150 köy yolunun asfaltlama işlemini tamamladı.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 20.02.2014, 20:28 20.02.2014, 20:28
247
150 KÖY YOLU ASFATLANDI
 Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Macit Özcan, Haziran ayında Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nden aldıkları yetki çerçevesinde ilçelere bağlı köy yollarından aciliyeti olanları tespit ettiklerini ve bir programa aldıklarını belirterek, asfaltlama işlemlerini bu program dahilinde başlattıklarını ifade etti.  Söz konusu programa göre son 8 ay içerisinde sadece Tarsus’ta 100 köy yolunu asfaltladıklarını belirten Başkan Macit Özcan, kent genelinde ise toplam 150 köy yolunun asfaltlama işlemini gerçekleştirdiklerini ifade etti.

     Başkan Macit Özcan, “Bugün itibariyle sadece Tarsus’ta 100 köy yolunun asfaltlama işlemi sona erdi. İl genelinde ise Erdemli, Silifke ve diğer ilçeler olmak üzere toplam 150 köy yolunun asfaltlama işlemi bitirildi. Bu köyler, yolları çok bozuk olan ve acil çalışma gerektiren köylerdi. Bunları belli bir program dahilinde tamamladık. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak günde 5 bin tona yakın asfalt kullandık ve köylü vatandaşlarımızı bu sıkıntıdan kurtardık.” dedi.  

     Şu anda köylerde yapılan asfaltlama çalışmalarının tamamının Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını ve 2 adet asfaltlama ekibinin köylerde çalışmalara devam ettiğini vurgulayan Başkan Macit Özcan, “Ekiplerimiz şu anda Anamur, Bozyazı ve Aydıncık gibi ilçelerde programa aldığımız köylerin yollarını asfaltlıyorlar. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmetleri hızla devam edecek, ancak planlı ve projeli yol yapımları ile daha büyük yatırımlar yasanın resmen faaliyete girmesiyle inşallah 2014 Nisan ayında başlayacak.” dedi.

 

Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109