banner107

3 OCAK KUTLU OLSUN

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaptı.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 02.01.2015, 12:32 02.01.2015, 12:32
147
3 OCAK KUTLU OLSUN
  Başkan Kocamaz mesajında; “Güzel kentimiz Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıldönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamaktayız. 93 yıl önce küçük bir kasaba konumunda olan Mersin, Cumhuriyet’in ilanı ile birlikte büyük bir kalkınma hamlesi gerçekleştirmiştir. Mersin bugün vergi sıralamasında Türkiye’nin ilk 6, nüfus sıralamasında ise ilk 10 kenti arasındadır. Sanayisi, serbest bölgeleri, limanı, tarım alanları, fabrikaları, tarihi ve turistik yerleri, iklimi ve sahili ile Türkiye’nin gelecek vaad eden kentlerinden birisidir. Kentimizin düşman işgalinden kurtulmasında ve bugünlere gelmesinde emeği geçen herkesi saygıyla anıyorum. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Mersinliler Mersin’e Sahip Çıkınız’ sözünden hareketle, halkımızla birlikte el ele vererek şehrimizi bir marka kent yapma yolunda çalışıyoruz. Halkımızdan aldığımız güç ve güvenle çalışmalarımız artarak devam edecektir. Tüm bu duygu ve düşüncelerle Mersin Halkı’nın 3 Ocak Kurtuluş Bayramı’nı kutluyor, bizleri düşman zulmünden ve işgalinden kurtaran şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyorum.” dedi.
     Mesajının sonunda, Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıldönümü sebebiyle Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak da bir dizi etkinlik gerçekleştireceklerini kaydeden Başkan Kocamaz, “3 Ocak Kurtuluş Bayramı dolayısıyla atletizm yarışları, bisiklet turu gibi sportif turnuvaların yanı sıra, akşam saatlerinde Kongre Sarayı’nda Kurtuluş Resepsiyonu, Recep Ergül konseri, 100. yılında Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı ve son olarak da su-ışık ve havai fişek gösterileri gerçekleşecek. Ayrıca 4 Ocak Pazar günü de devam edecek olan etkinliklerimizde Erzurum Cirit gösterisi yer alırken, Barış Meydanı’nda saat 14’de sanatçı Burcu Güneş konser verecek. Kentimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıldönümünde bu büyük coşkuyu ve mutluluğu düzenleyeceğimiz etkinliklerde birlikte yaşamak üzere tüm halkımızı davet ediyorum.” dedi.
Kaynak: Vadi Sağdıç
Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109