banner107

ATATÜRK’ÜN KIYMETİNİ MİLLETİMİZ BİLİYOR

Atatürk konulu şiir yarışmasında dereceye giren şairler, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre Merkezi’nde düzenlenen törende ödüllerini aldılar.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 06.12.2014, 14:28 06.12.2014, 14:28
253
ATATÜRK’ÜN KIYMETİNİ MİLLETİMİZ BİLİYOR
 Mersin Büyükşehir Belediyesi ile kısa adı MEŞYAD olan Mersin Şairler ve Yazarlar Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen Atatürk konulu şiir yarışmasının ödül törenine, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MEŞYAD Başkanı Abidin Güneyli ile çok sayıda davetli katıldı.
     Ödül töreninde bir konuşma yapan Başkan Kocamaz, Atatürk’ü anlatmanın hem çok zor hem de çok kolay olduğunu belirterek, “O’nu anlatmaya sözlükteki kelimeler yetmez. Bugün bu bağımsız topraklarda alnımız açık, başımız dik yürümeyi O’nun gibi bir dünya liderine sahip olmamıza borçluyuz. O’nu herkes örnek alıyor, O’nu herkes özümsemek istiyor, Onunla bütünleşmek ve O’nun gibi olmak gayreti içerisine giriyor. O’nun kıymetini bilmek istemeyenler, kendi çaplarında devam etsinler, O’nun kıymetini bu millet zaten biliyor.” dedi.
     Konuşmasına şair Neyzen Tevfik’in ‘Be Hey Dürzü’ şiirinden bir dörtlükle devam eden Başkan Kocamaz, “Bu ülkeyi bundan sonraki süreçte yönetecek olan gençlerimizin Atatürk’ü çok iyi anlaması, özümsemesi ve O’nun izinde gitmesi gerekiyor. Bu ödül töreninde bizleri buluşturan ve Atatürk’e karşı sorumluluklarımızı bir nebze de olsa yerine getirme fırsatı sunan, yüreklerindeki Atatürk sevgisini kağıda döken tüm şairlerimize ve şiir dostlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.
     Başkan Kocamaz, konuşmasının ardından şiir yarışmasının gerçekleşmesinde emeği geçenlere birer plaket takdim etti. Gece, Mersin Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Konseri ile sona erdi.
Kaynak: Vadi Sağdıç
Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner108
banner109