AYDINCIK’IN SU SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞUYOR

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Aydıncık’ta mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek, sorunları dinledi ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 15.12.2014, 20:33 15.12.2014, 20:33
147
AYDINCIK’IN SU SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞUYOR
   Aydıncık muhtarlarını tek tek dinleyerek sorunları not alan Başkan Kocamaz, Aydıncık’ın en büyük sorunu olan su sorununun çözümü için MESKİ yetkililerine talimat verdi.  Bazı köylerde hala su sorununun yaşanmasının utanç verici olduğunu ifade eden Başkan Kocamaz, “Muhtarlarımızla toplanmamızdaki amacımız, Aydıncık’ın sorunlarını tespit etmek ve Aydıncık’a daha iyi nasıl hizmet verebilirizi konuşmaktır. Maalesef halâ musluktan suyu akmayan köylerimiz var. MESKİ’ ye konuyla ilgili gerekli talimatı verdim. 2015 yılında Aydıncık’ta susuz hiçbir köyün kalmaması için var gücümüzle çalışacağız” dedi.


   30 Mart yerel seçimlerin ardından ilçe, belde, köy ve mahallelerin Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet sınırları içerisine girdiğini hatırlatan Başkan Kocamaz, “Yeni yasayla hizmet sınırımız Yenice’den Anamur’a kadar genişledi. Her yere bir anda hizmet götürmemiz mümkün değil. Daire başkanlarımız kentin her bir köşesinde sorun tespit çalışmalarını yapıyorlar ve bu doğrultuda belirli bir program dâhilinde hizmetlerimizi aciliyet önceliğine göre götürüyoruz. İçme ve sulama suyu ile asfalt ve altyapı öncelikli sorunlar olarak karşımıza çıkıyor. Önümüzdeki süreçte bu sorunların nasıl çözüme kavuştuğunu inşallah hep birlikte göreceğiz. Halkımız bize bir vebal yükledi, biz de elimizi taşın altına koyduk. Hizmetlerimizi alnımızın akıyla bir bir yerine getireceğiz” ifadesini kullandı.


Yorumlar (0)

banner100
banner103
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?
banner106

banner110
banner108
banner109