BAŞKAN KOCAMAZ BERAT KANDİLİ’Nİ KUTLADI

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Abone olbanner90
Mersin Merkez 11.06.2014, 12:12 11.06.2014, 12:12
207
BAŞKAN KOCAMAZ BERAT KANDİLİ’Nİ KUTLADI
   Berat’ın kelime anlamının af ve bağışlanmak olduğunu kaydeden Başkan Kocamaz, “Mübarek 3 ayların tam ortasına denk gelen ve Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandili, biz Müslümanlar için bir fırsat gecesi olarak yorumlanmalıdır. Elbette her günün ve gecenin Allah katında önemi aynıdır ancak, bazı geceler vardır ki, insanın ruhen temizlenme ve günahlarından arınma isteği ile doğru yolu bulma arzusuna öncülük eder. İşte Berat Gecesi de böyle müstesna gecelerden birisidir. Biz Müslümanlar, bu gecede içten ve samimi duygularla, hiçbir riya olmadan gerçekleştireceğimiz amellerle günahlarımızdan arınacağımıza inanırız. Zaten adı üstünde günahlardan arınmak ve bağışlanmak anlamına gelen Berat Kandili, bu açıdan da ayrı bir önem taşımaktadır.” dedi.

     Yüce Allah’ın rahmetinin ve merhametinin sonsuz olduğunu hatırlatan Başkan Kocamaz, “Elbette kul olarak hepimiz günah işlemeye ve hata yapmaya eğilimliyiz. Çünkü yaratılış fıtratımızda bu özellik var. Ancak bize düşen, bu günahları ve hataları en aza indirmektir. Yüce Allah’ın bizlerden isteği de budur. Berat Gecesi’ni de günahlarımızın affı ve tövbelerimizin kabulü için bir vesile olarak görmeliyiz. Çünkü ne kadar günah işlesek ve hata yapsak da, Allah’ın sonsuz mağfireti ve rahmetinin, bizleri daima kucaklayacağından umudumuzu kesmemeliyiz.” dedi.

     Başkan Kocamaz mesajının sonunda, “Bu duygu ve düşüncelerle başta hemşehrilerim olmak üzere, tüm İslam aleminin Berat Kandili’ni kutlarken, dünyada savaşların, acının, kanın, gözyaşının olmamasını; sevginin, barışın ve kardeşliğin hakim olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim.” dedi.  

Yorumlar (0)
banner92
Günün Anketi Tümü
Büyükşehirde Hangi Hizmetin Aksadığı Kanısındasınız ?